Гол в добавеното време на Род Фани донесе на Олимпик (Марсилия) победата с 1:0 над Валансиен в мач от 25 кръг на Лига 1.

Андре-Пиер Жиняк пропусна няколко положения за марсилци през първото полувреме, но Фани донесе победата с попадението си в третата минута на добавеното време, когато засече центриране на Жереми Морел отляво.

Успехът изкачи Олимпик (Марсилия) временно на второто място в класирането с 46 точки, на пет зад лидера ПСЖ. Голямото дерби на Франция е след седмица. Олимпик (Лион) може да измести марсилци от второто място, ако в неделя победи Бордо. Валансиен е 11-и с 33 точки.

ФРАНЦИЯ, ЛИГА 1, 25 КРЪГ
От 15 февруари
Лил – Рен 2:0
От 16 февруари
Олимпик (Марсилия) – Валансиен 1:0

Предстоящи
На 16 февруари: Лориен – Евиан, Монпелие – Нанси, Бастия – Ница, Брест – Аячо, Тулуза – Троа
На 17 февруари: Бордо – Олимпик (Лион), Реймс – Сент Етиен, Сошо – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 51, 2.Олимпик (Марсилия) 46, 3.Олимпик (Лион) 45, 4.Сент Етиен 40, 5.Рен 50 и др.