ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА

Фулъм с Димитър Бербатов в състава си загуби с 0:1 гостуването на Сток Сити от 13-ия кръг на Висшата лига. На "Британия Стейдиъм" Митко изведе "котиджърс" с капитанската лента, която към момента определено не му носи късмет. И в предишния кръг - срещу Съндърланд, опитният български нападател сложи лентата заради червения картон на титулярния капитан Бреде Хангеланд, но селекцията на Мартин Йол отново падна - 1:3. След днешното поражение Бербо и компания вече в 5 поредни мача във Висшата лига не са постигали успех и заемат 9-ото място с актив от 16 точки, колкото има и Сток Сити.

Българският нападател си партнира с Младен Петрич в предни позиции, а в 80-ата минута Йол пусна и Уго Родайега в игра. Митко се раздеда доста, на няколко пъти беше близо до отбелязване на гол, но така и не успя да порази мрежата на Асмир Бегович. Победата на Сток Сити пък дойде след попадение на Чарли Адам в 26-ата минута.

Бербо остана на терена до последния съдийски сигнал, като това беше негов девети мач за Фулъм. До момента българинът е отбелязал 5 попадения за "котиджърс".

СТОК СИТИ - ФУЛЪМ 1:0
1:0 Чарли Адам (26)
ФУЛЪМ: 1.Марк Шварцер, 4.Филип Сендерос, 3.Джон Арне Рийзе, 18.Аарън Хюз, 6.Крис Беърд, 27.Саша Ритер, 24.Аскан Дежага, 7.Стив Сидуел (80-20.Уго Родайега), 14.Йоргос Карагунис (73-16.16.Деймиън Дъф), 9.Димитър Бербатов, 10.Младен Петрич
Резерви: 38.Нийл Етъридж, 2.Стивън Кели, 8.Пажтим Касами, 19.Махамаду Диара, 16.Деймиън Дъф, 20.Уго Родайега

Съндърланд – Уест Бромич 2:4
0:1 Гера 30, 0:2 Лонг 44, 1:2 Гарднър 74, 1:3 Лукаку 80-дузпа, 2:3 Сесеньон 85, 2:4 Фортуне 94
Баланс: 128 мача, 48 победи за Тотнъм, 30 равенства, 40 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК