Изключително драматично завърши мачът между Съдърланд и Уест Бромич от 13-ия кръг на английската Висша лига, в който гостите се наложиха трудно с 4:2. Победата за УБА не дойде лесно, защото пет минути преди края те имаха аванс само от един гол и трябваше да се справят със свирепия натиск на своя домакин.

Уест Бромич поведе с 2:0 до почивката и по всичко личеше, че успехът ще дойде без никакви проблеми. Золтан Гера в 30-ата и Шейн Лонг в 44-ата дадоха самочувствие на гостите преди началото на втората част.

Драмата обаче започна в 73-ата. Тогава Гарднър намали на 1:2 и върна тима си в срещата. Малко след това съдията Майк Дийн се подведе от липсата на добра видимост и отсъди дузпа за УБА след симулация на Лиам Риджеул. Футболистът навлезе в наказателното поле отляво, Адам Джонсън се плъзна по тревата на шпагат без да докосва противника си. Риджуел се възползва, падна и Ромелу Лукаку покачи на 3:1 от бялата точка.

Това не демотивира Съндърланд и Стефан Сасеньон се разписа във втори пореден мач за 2:3. До края напрежението пред двете врати растеше. Имаше по няколко изгодни положения, но не и голове. Все пак контраатака в 94-ата позволи на Марк-Антон Фортуне да отбележи за крайното 4:2.

А с тази победа УБА изненадващо излезе на трето място с 26 точки преди изиграването на всички други мачове. Съндърланд от своя страна са 15-и с 12 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
24.11.12
14:45 ч.
Съндърланд – Уест Бромич 2:4
0:1 Гера 30, 0:2 Лонг 44, 1:2 Гарднър 74, 1:3 Лукаку 80-дузпа, 2:3 Сесеньон 85, 2:4 Фортуне 94
Баланс: 128 мача, 48 победи за Тотнъм, 30 равенства, 40 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК