Астън Вила допусна невероятен домакински обрат срещу лидера Манчестър Юнайтед от 2:0 до 2:3 в среща от 11-ия кръг на английската Висша лига. Домакините от Бирмингам поведоха с голове на Андреас Вайман (45, 50), но „червените дяволи” грабнаха победата след попадения на Хавиер Ернандес – Чичарито (58, 87) и автогол на холандския национал на домакините Рон Влаар (63).

Двубоят на "Вила Парк" започна равностойно, като в началните минути отборите си размениха по няколко опасни атаки, без да си отбележат попадение. След половин час игра ирландският халф на домакините Стивън Айрлънд стреля неточно от далечна дистанция. Последва натиск на „червените дяволи”, които така и не успяха да преодолеят защитниците на тима от Бирмингам. В 44-ата минута Уейн Рууни пробва късмета си с изстрел извън наказателното поле, но топката се спря в прегръдките на Брад Гузан. В добавено време на първата част белгийският национал Кристиан Бентеке свърши изключителна работа на десния фланг, преодоля Смолинг, подаде към австриеца Андреас Вайман, който със силен изстрел от около 20 метра матира Давид де Хеа за 1:0.

Вила нанесе втори удар в 50-ата минута, когато Вайман засече отблизо центриране по земя на Агбонлахор отдясно и реализира за 2:0. Осем минути по-късно Хавиер Ернандес намали, след като бе изведен по прекрасен начин от Пол Скоулс и мушна топката между краката на Гузан за 2:1. Чичарито бе в основата и на изравнителния гол за Юнайтед в 63-ата минута, когато Рафаел центрира добре на далечната греда, където мексиканецът стреля от въздуха, но топката рикошира в гърба на холандския бранител  Рон Влаар и влезе в мрежата за 2:2. Три минути по-късно Де Хеа изби удар на Вайман и предотврати хеттрик на австриеца. В ответната си атака Юнайтед на два пъти удари греда, като първо Ван Перси с глава нямаше късмет, а след това и удар на негов съотборник от границата на наказателното поле разтресе напречната греда зад Гузан. Три минути преди края на редовното време Манчестър Юнайтед стигна до пълен обрат, след като Чичарито засече с глава изключително прецизно центриране на Ван Перси от свободен удар.

След успеха си Юнайтед е на първо място с 27 точки и има преднина от 4 пред Челси, който утре приема Ливърпул в дербито на кръга. Астън Вила е на 17-а позиция с 9 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ
10.11.12
17:00 ч.
Арсенал - Фулъм 3:3
1:0 Оливие Жиру (11), 2:0 Лукас Подолски (23), 2:1 Димитър Бербатов (29), 2:2 Алекс Качаниклич (40), 2:3 Димитър Бербатов (67-дузпа), 3:3 Оливие Жиру (69)
10.11.12
17:00 ч.
Евертън - Съндърланд 2:1
0:1 Адам Джонсън (45), 1:1 Маруан Фелаини (76), 2:1 Никица Йелавич (80)
10.11.12
17:00 ч.
Рединг - Норич 0:0
10.11.12
17:00 ч.
Саутхемптън - Суонзи 1:1
1:0 Морган Шнайдерлин (64), 1:1 Нейтън Дайър (73)
Уигън - Уест Бромич 1:2
0:1 Джеймс Морисън (31), 0:2 Гари Колдуел (43), 1:2 Аруна Коне (45)
10.11.12
19:30 ч.
Астън Вила - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Андреас Вайман (45), 2:0 Андреас Вайман (50), 2:1 Хавиер Ернандес (58), 2:2 Рон Влаар (63-авт.), 2:3 Хавиер Ернандес (87)
11.11.12
15:30 ч.
Манчестър Сити - Тотнъм (Диема)
Баланс: 126 мача, 48 победи за Манчестър Сити, 31 равенства, 47 победи за Тотнъм
Баланс: 138 мача, 46 победи за Челси, 28 равенства, 64 победи за Ливърпул

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в елита.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК