ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Димитър Бербатов изпълни заканата си, а именно да вкара гол на Арсенал в градското дерби на "Емиратс" от 11-ия кръг на Висшата лига, което завърши при 3:3. Не само го направи, но това се случи два пъти, а добави и асистенция на сметката си. Нападателят на Фулъм се разписа първо за 1:2 с глава в 29-ата минута. Преди това домакините бяха повели "убедително". Оливие Жиру откри резултата още в 11-ата минута, а в 23-ата Лукас Подолски удвои аванса на "артилеристите", засичайки пас отдясно.

В 40-ата обаче Фулъм изравни. Бербатов беше изведен отдясно и центрира към втора греда. Там непокрит шведът Качаниклич стреля с глава, а вратарят Вито Маноне не се намеси убедително и топката се оказа в мрежата му за 2:2.

В продължението на първата част "котиджърс" бяха много близо до пълен обрат. Дежага отигра с пета подаване отляво, топката се насочи към втора греда, където пък Пер Мертезакер изби в корнер преди Димитър Бербатов да нанесе удар.

След почивката феновете на "артилеристите" на "Емиратс" бяха шокирани, въпреки че отборът доминираше и изпусна няколко добри възможности. В 67-ата гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Микаел Артета срещу Браян Руиз. Зад топката застана Димитър Бербатов и нападателят хладнокръвно отбеляза за 3:2. Две по-късно обаче равенството отново беше факт. Жиру първо нацели гредата, след което с глава засече центриране отдясно за втория си гол в двубоя и 3:3.

В 80-ата отново той беше близо до попадение. Френският национал направи много добър пробив през центъра, но Шварцер изби в корнер силния му изстрел. До края Арсенал натисна сериозно. Фулъм обаче съумя за кратко да пренесе играта пред Маноне, но не и да създаде нещо сериозно. И в 94-ата късметът се усмихна на домакините, поне така изглеждаше. Фил Дауд посочи бялата точка, след като топката срещна ръката на Беърд. Разочарованието по лицата на съотборниците на Бербатов си личеше. Зад кълбото застана Миакел Артета. Испанецът обаче се провали, защото Марк Шварцер хвана посоката на удара и парира изстрелата му дузпа.

Момент, с който дойде и последният съдийски сигнал при зрелищното равенство 3:3.

Арсенал - Фулъм 3:3
1:0 Оливие Жиру (11), 2:0 Лукас Подолски (23), 2:1 Димитър Бербатов (29), 2:2 Алекс Качаниклич (40), 2:3 Димитър Бербатов (67-дузпа), 3:3 Оливие Жиру (69)
10.11.12
17:00 ч.
Евертън - Съндърланд 2:1
0:1 Адам Джонсън (45), 1:1 Маруан Фелаини (76), 2:1 Никица Йелавич (80)
10.11.12
17:00 ч.
Рединг - Норич 0:0
10.11.12
17:00 ч.
Саутхемптън - Суонзи 1:1
1:0 Морган Шнайдерлин (64), 1:1 Нейтън Дайър (73)
Уигън - Уест Бромич 1:2
0:1 Джеймс Морисън (31), 0:2 Гари Колдуел (43), 1:2 Аруна Коне (45)
10.11.12
19:30 ч.
Астън Вила - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 158 мача, 43 победи за Астън Вила, 37 равенства, 78 победи за Манчестър Юнайтед
11.11.12
15:30 ч.
Манчестър Сити - Тотнъм (Диема)
Баланс: 126 мача, 48 победи за Манчестър Сити, 31 равенства, 47 победи за Тотнъм
Баланс: 138 мача, 46 победи за Челси, 28 равенства, 64 победи за Ливърпул

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в елита.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК