Уест Бромич продължи силното си представяне под ръководството на Стив Кларк и в мач от 11 кръг се наложи с 2:1 над Уигън, което остави “дроздовете” в Топ 5 на Висшата лига. Това беше първата победа на Уест Бромич като гост под ръководството на Кларк.

Джеймс Морисън с глава даде аванс на гостите в 31-ата минута, а две минути преди почивката Гари Колдуел заби топката в собствената си врата след удар на Били Джоунс.

В добавеното време на първото полувреме Аруна Коне върна едно попадения за Уигън. През второто полувреме Уест Бромич удържа аванса си и дори можеше да стигне до трети гол, но Али ал Хабси спаси удара на Ромелу Лукаку.

Саутхемптън направи домакинско равенство 1:1 срещу Суонзи, докато “лебедите” сложиха край на серията си от три поредни загуби като гост.

23-годишният френски халф Морган Шнайдерлин даде аванс на “светците” в 64-ата минута след асистенция на Рики Ламбърт. Девет минути по-късно Суонзи изравни, когато бившият играч на Саутхемптън Нейтън Дайър се възползва от грешка на Мая Йошида.

Суонзи беше на път да постигне първата си победа като гост на “светците” от 1953 г. насам, но решителна намеса на резервата Даниел Фокс предотврати гол на Итай Шехтер.

Рединг продължава да няма загуба от началото на сезона, след като направи домакинско нулево равенство с Норич. Това беше първият мач между двата тима във Висшата лига, а “канарчетата” продължават да нямат загуба вече четвърти мач поред.

Вратарят на гостите Джон Ръди спаси опасен удар на Гарет Маклийрли през първото полувреме. Гарет Маклиърли и Джоуби Маканъф стреляха неточно през втората част, а удар на Джими Кебе срещна напречната греда на Норич.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ
10.11.12
17:00 ч.
Арсенал - Фулъм 3:3
1:0 Оливие Жиру (11), 2:0 Лукас Подолски (23), 2:1 Димитър Бербатов (29), 2:2 Алекс Качаниклич (40), 2:3 Димитър Бербатов (67-дузпа), 3:3 Оливие Жиру (69)
10.11.12
17:00 ч.
Евертън - Съндърланд 2:1
0:1 Адам Джонсън (45), 1:1 Маруан Фелаини (76), 2:1 Никица Йелавич (80)
10.11.12
17:00 ч.
Рединг - Норич 0:0
10.11.12
17:00 ч.
Саутхемптън - Суонзи 1:1
1:0 Морган Шнайдерлин (64), 1:1 Нейтън Дайър (73)
Уигън - Уест Бромич 1:2
0:1 Джеймс Морисън (31), 0:2 Гари Колдуел (43), 1:2 Аруна Коне (45)
10.11.12
19:30 ч.
Астън Вила - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 158 мача, 43 победи за Астън Вила, 37 равенства, 78 победи за Манчестър Юнайтед
11.11.12
15:30 ч.
Манчестър Сити - Тотнъм (Диема)
Баланс: 126 мача, 48 победи за Манчестър Сити, 31 равенства, 47 победи за Тотнъм
Баланс: 138 мача, 46 победи за Челси, 28 равенства, 64 победи за Ливърпул

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в елита.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК