Фулъм постигна минимална победа с 1:0 над Астън Вила в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Димитър Бербатов беше 90 минути на терена за "котиджърс", но не успя да се разпише срещу тима на Стилиян Петров.

Митко пропусна двубоите с Манчестър Сити (1:2) и Саутхемптън (2:2) заради контузия, а днес се завърна сред избраниците на Мартин Йол. Спецът му гласува доверие в атака, където българинът си партнираше с Младен Петрич и Уго Родайега.

Победното попадение за Фулъм срещу Астън Вила падна в 84-ата минута, когато защитникът Крис Беърд се разписа с глава след центриране на Джон Арне Рийзе от корнер, за да простреля Брад Гузан и да донесе победата на домакините.

В днешния двубоя Бербатов преследваше третия си гол за сезона, но не може да накаже отбора на Стилиян Петров.

През първото полувреме българският нападател създаде добра възможност за колегата си в нападението Младен Петрич, центрирайки към него, но босненецът не успя да засече точно с глава. След почивката Бербатов се намеси решително и в защита, когато изчисти опасно центриране на Н`Зогбия.

След победата Фулъм се изкачи на осмото място с 13 точки, а Астън Вила е на 16-ата позиция с 5.

ФУЛЪМ - АСТЪН ВИЛА 1:0
1:0 Крис Беърд (84)
ФУЛЪМ: 1.Марк Шварцер, 3.Джон Арне Рийзе, 18.Аарън Хюз, 5.Браде Хангеланд, 6.Крис Беърд, 27.Саша Ритер, 7.Стив Сидуел (84-14.Йоргос Карагунис), 15.Киърън Ричардсън (70-24.Аскан Дежага), 9.Димитър Бербатов, 20.Уго Родайега, 10.Младен Петрич (64-19.Махамаду Диара)
Резерви: 13.Дейвид Стокдейл, 4.Филип Сендерос, 8.Пажтим Касами, 19.Махамаду Диара, 24.Аскан Дежага, 14.Йоргос Карагунис, 31.Александър Качаниклич
Мениджър: Мартин Йол

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ
20.10.12
14:45 ч.
Тотнъм - Челси 2:4
0:1 Гари Кейхил (17), 1:1 Уилям Галас (47), 2:1 Джърмейн Дефоу (54), 2:2 Хуан Мата (66), 2:3 Хуан Мата (69), 2:4 Даниел Стъридж (90+1)
Манчестър Юнайтед - Сток Сити 4:2
0:1 Уейн Рууни (11-автогол), 1:1 Уейн Рууни (27), 2:1 Робин Ван Перси (44), 3:1 Дани Уелбек (46), 3:2 Майкъл Кайтли (59), 4:2 Уейн Рууни (65)
20.10.12
17:00 ч.
Суонзи - Уигън 2:1
1:0 Пабло Ернандес (65), 2:0 Мичу (67), 2:1 Емерсон Бойс (69)
20.10.12
17:00 ч.
Уест Бромич - Манчестър Сити 1:2
1:0 Шейн Лонг (67), 1:1 Един Джеко (80), 1:2 Един Джеко (90)
20.10.12
17:00 ч.
Уест Хям - Саутхемптън 4:1
1:0 Марк Нобъл (47), 2:0 Кевин Нолан (48), 2:1 Адам Лалана (64), 3:1 Марк Нобъл (74-дузпа), 4:1 Модибо Майга (87)