Лидерът във Висшата лига Челси спечели с 4:2 дербито на Лондон с Тотнъм от 8-ия кръг на шампионата. Срещата се състоя на "Уайт Харт Лейн".

Гостите в сини екипи успяха да поведат в резултата след малко повече от четвърт час игра. В 17-ата минута Гари Кейхил засече центриране на Еден Азар и отбеляза за 1:0. В последвалата атака за "шпорите" Петер Чех се намеси и изби в корнер хубав изстрел на Джърмейн Дефоу. Въпреки усилията на домакините ново попадение до почивката не беше регистрирано.

За сметка на това пък още в самото начало на второто Тотнъм изравни. Центриране отдясно на втора греда позволи на Ян Фертонген да върне с крак към средата на вратата в малкия пеналт, където Уилям Галас с глава вкара за 1:1.

Видимо домакините бяха в подем, който използваха чудесно. В 54-ата Джърмейн Дефоу намери мрежата с удар от наказателното поле в долния десен ъгъл.

В рамките на само три минути обаче гостите изравниха и обърнаха развоя отново в своя полза. И двете попадения бяха дело на Хуан Мата. Първо испанецът отбеляза за 2:2 в 66-ата след лошо избита топка и удар между трима играчи в бяло. След това в 69-ата офанзивният халф беше изведен зад защитата и хладнокръвно преодоля Брад Фридъл.

С изтичането на редовното време Тотнъм се опитваше да упражни натиск. В 91-ата обаче грешка на Уолкър позволи на Мата да му отнеме топката и да намери Даниел Стъридж, който да вкара за крайното 4:2.

С новите три точки Челси вече има 22 на върха от 8 мача, докато Тотнъм се смъкна засега на шеста позиция с 14 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ
20.10.12
14:45 ч.
Тотнъм - Челси 2:4
0:1 Кейхил 17, 1:1 Галас 47, 2:1 Дефоу 54, 2:2 Мата 66, 2:3 Мата 69, 2:4 Стъридж 91
Манчестър Юнайтед - Сток Сити 4:2
0:1 Рууни 11-авт., 1:1 Рууни 27, 2:1 Ван Перси 44, 3:1 Уелбек 46, 3:2 Кайли 59, 4:2 Рууни 65

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК