Байерн и Шалке 04 записаха резонни домакински победи в срещите си от седмия кръг на юбилейния 50-и сезон на германската Бундеслига. Баварците надвиха Хофенхайм с 2:0 за седмия си пореден успех от началото на кампанията, а „кралскосините” спечелиха с класическото 3:0 срещу Волфсбург.

На „Алианц Арена” в Мюнхен срещата започна с домакински натиск, материализиран в 19-ата минута, когато Томас Мюлер асистира на Франк Рибери и французинът се разписа за 1:0. До края на полувремето баварците продължиха да имат инициативата, но така и не увеличиха аванса си. Веднага след почивката в 48-ата минута Тони Кроос изведе на чудесна позиция Рибери, който реализира втория си гол в мача за 2:0. До края на мача не паднаха нови попадения. След успеха си баварците са еднолични лидери с пълен актив от 21 точки след 7 изиграни мача, докато Хофенхайм е 12-и със 7 пункта.

По идентичен сценарий се развиха събитията и на „Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен, където домакините от Шалке 04 сразиха представящия се разочароващо от началото на сезона Волфсбург с класическото 3:0. В 33-ата минута левият бранител и австрийски национал Кристиан Фукс подаде към перуанския национал Джеферсън Фарфан, който бе точен за 1:0. След почивката в 46-ата минута капитанът на младежкия национален тим на Германия Люис Холтби асистира на холандското крило Ибрахим Афелай, разписал се за 2:0. Класиката 3:0 пък оформи привлеченият от Борусия (М’гладбах) Роман Нойщедтер в 58-ата минута. След победата си „миньорите” събират 14 точки и вече са трети във временното класиране, докато Волфсбург остава на предпоследната 17-а позиция с 5 пункта.

Новакът Гройтер Фюрт продължава да чака първата си победа в елита пред собствена публика, след като загуби от Хамбургер с 0:1. Единственото и победно попадение за гостите от Северна Германия вкара кореецът Хьонг Мин-Сон още в 17-ата минута след асистенция на Арслан. Със спечелените три точки Хамбургер вече има 10 в актива си и е на осмо място, докато „детелините” от Фюрт остават последни със само 4 пункта.

Фрайбург разби у дома Нюрнберг с 3:0. Головете за успеха на брайзгауци бяха дело на конгоанския халф Седрик Макиади в 36-ата минута след подаване на Йендришек, Даниел Калиджури в последната 90-а минута от дузпа и Марко Терацино във втората минута на добавеното време. Така Фрайбург събра 8 точки и се изкачи на десето място, докато „франките” са 13-и със 7 пункта.

Майнц нанесе първа загуба за сезона на новака Фортуна (Дюселдорф), след като го победи с 1:0 на своя „Кофас Арена”. Голът за успеха отбеляза Николче Новески в 85-ата минута, а гостите останаха с човек по-малко на терена в 78-ата минута, когато Финк получи втори жълт и съответно червен картон. Така Майнц събра 10 точки и е на девето място, докато Фортуна е на шеста позиция във временното подреждане също с 10 пункта, но по-добра голова разлика.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ
05.10.12
21:30 ч.
Аугсбург - Вердер 3:1
1:0  Тобиас Вернер (2), 1:1 Кевин де Брюн (19), 2:1 Стефан Хайн (32), 3:1 Даниел Байер (72)
06.10.12
16:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Хофенхайм 2:0
1:0 Франк Рибери (19), 2:0 Франк Рибери (48)
06.10.12
16:30 ч.
Шалке 04 - Волфсбург 3:0
1:0 Джеферсън Фарфан (33), 2:0 Ибрахим Афелай (46), 3:0 Роман Нойщедтер (58)
06.10.12
16:30 ч.
Фрайбург - Нюрнберг 3:0
1:0 Седрик Макиади (36), 2:0 Даниел Калиджури (90-дузпа), 3:0 Марко Терацино (90+2)
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
18:30 ч.
Хановер - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 42 мача, 10 победи за Хановер, 13 равенства, 19 победи за Борусия (Д)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК