Евертън продължи със силния си старт във Висшата лига и записа втора поредна победа за една седмица. След успеха с 1:0 над Манчестър Юнайтед в понеделник, сега “карамелите” се наложиха с 3:1 над Астън Вила като гост в мач от 2 кръг.

Стивън Пиенаар, Маруан Фелаини и Никица Йелавич вкараха през първото полувреме за гостите, докато Карим ел Ахмади върна едно попадение четвърт час преди края. Домакините завършиха мача с човек по-малко, тъй като Киърън Кларк получи червен картон в 58-ата минута.

Поражението на “виланите” не беше желания домакински дебют за тима от Бирмингам на новия мениджър Пол Ламбърт. Бившият тим на шотландския специалист Норич направи домакинско 1:1 с КПР. Това са първи спечелени точки за новия сезон и за двата тима.

Саймиън Джексън даде аванс на “канарчетата” в 11-ата минута, но малко след това Боби Замора изравни. Той беше точен при добавката, след като вратарят Джон Ръди спаси дузпа на Джибрил Сисе. Домакините имаха шанс за победен гол, но ударът на Ръсел Мартин с глава се отби от напречната греда.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 2 КРЪГ
25.08.12
14:45 ч.
Суонзи - Уест Хям 3:0
1:0 Анхел Ранхел (20), 2:0 Мичу (29), 3:0 Дани Греъм (64)
25.08.12
17:00 ч.
Астън Вила - Евертън 1:3
0:1 Стивън Пиенаар (3), 0:2 Маруан Фелаини (31), 0:3 Никица Йелавич (44), 1:3 Карим ел Ахмади (75)
25.08.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Фулъм 3:2
0:1 Деймиън Дъф (3), 1:1 Робин ван Перси (10), 2:1 Шинджи Кагава (35), 3:1 Рафаел да Силва (41), 3:2 Неманя Видич (64-автогол)
25.08.12
17:00 ч.
Норич - КПР 1:1
1:0 Саймиън Дженсън (11), 1:1 Боби Замора (19)
25.08.12
17:00 ч.
Саутхемптън - Уигън 0:2
0:1 Франко ди Санто (51), 0:2 Аруна Коне (89)
Тотнъм - Уест Бромич 1:1
1:0 Беноа Асу-Екото (74), 1:1 Джеймс Морисън (90)
Ливърпул - Манчестър Сити (Диема)
Баланс:  152 мача, 75 победи за Ливърпул, 38 равенства, 39 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК