Шампионът на Италия Ювентус завърши сезон 2011/2012 без загуба, което не се бе случвало в историята на Серия "А". “Страрата госпожа” победи с 3:1 Аталанта в последния шампионатен мач, в който тифозите и отбора се сбогуваха с легендата Алесандро Дел Пиоро. Мароне откри резултата в 10-ата минута, а геният Дел Пиеро удвои в 28-ата. Лихтщайнер си отбеляза автогол в 83-ата минута, а Бардзали в продължението оформи крайния резултат.

Двубоят започна с логичен натиск на новите шампиони, които искаха да зарадват тифозите си. В десетата минута Лука Мароне взриви трибуните. Той получи хубав пас с пета от Марко Бориело и намери близкия ъгъл на вратата на Джорджо Фрецолини - 1:0. В 28-ата минута Дел Пиело получи пас от Емануеле Джакерини и с премен нисък изстрел направи 2:0. Това бе гол №289 за символа на Юве с бяло-черния екип.

В 57-ата минута целия стадион стана на крака за да аплодира своята икона, който бе заменен от Симоне Пепе. Рекордьорът по мачове и голове с екипа на Старата госпожа напуска клуба след близо 20 години и над 700 двубоя. Очаква се другата неделя срещу Наполи във финала за купата на Италия Делпи да изиграе последната си среща за Ювентус в Рим.

Автогол на Стефан Лихтщайнер в 82-ата минута и попадение от дузпа на Андреа Бардзали, който получи шанс да бие дузпа в самия край, когато тъкмо бе заменил Джорджо Киелини. Бранителят не изпълни никак лоша дузпа, с което фиксира крайното 3:1, с което пък Юве завърши сезона без поражение и триумфира с 28-ата си шампионска титла.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 38 КРЪГ
13.05.12
16:00 ч.
Ювентус – Аталанта 3:1
1:0 Лука Мароне (10), 2:0 Алесандро Дел Пиеро (28), 2:1 Щефан Лихтщайнер (83-авт.), 3:1 Андреа Бардзали (90+1)
13.05.12
16:00 ч.
Фиорентина – Каляри 0:0
13.05.12
16:00 ч.
Милан – Новара 2:1
0:1 Сантиаго Гарсия (20), 1:1 Матийо Фламини (56), 2:1 Филипо Индзаги (82)
Чезена – Рома 2:3
1:0 Симоне Дел Неро (10), 1:1 Боян Къркич (27), 1:2 Ерик Ламела (32), 1:3 Даниеле Де Роси (49), 2:3 Марио Алберто Сантана (90)