Филипо Индзаги, Алесандро Неста, Кларънс Зеедорф и Дженаро Гатузо изиграха последния си мач с екипа на мила при победата с 2:1 като домакин на Новара в мач от последния кръг на италианската Серия “А”. Именно големият голмайстор донесе победата на тима от Милан с гол в 82-ата минута. Преди това изпадналия тим поведе в резултата в 20-ата минута с гол на Гарсия, а Фламини изравни в 56-ата.

Гатузо и Зеедорф изкараха по пълни 90 минути на терена, а Индзаги и Неста се появиха съответно 67-ата и 81-ата минути.

Много сълзи имаше на терена след края на мача, когато феновете се сбогуваха с четиримата големи. Децата на футболистите се появиха на тревата, а феновете не спираха да скандират имената на любимците си, които ще останат завинаги в историята на отбора. Четиримата изкараха заедно над 10 години и за това време успяха да спечелят 2 титли на Италия, два пъти Шампионската лига, Световната клубна купа, една купа на Италия, 2 европейски Суперкупи, две италиански Суперкупи.

Милан завърши на второ място в крайното класиране с 80 точки, 4 по-малко от шампиона Ювентус. Новара изпадна от Серия "А" след само един сезон в елита.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 38 КРЪГ
13.05.12
16:00 ч.
Ювентус – Аталанта 3:1
1:0 Лука Мароне (10), 2:0 Алесандро Дел Пиеро (28), 2:1 Щефан Лихтщайнер (83-авт.), 3:1 Андреа Бардзали (90+1)
13.05.12
16:00 ч.
Фиорентина – Каляри 0:0
13.05.12
16:00 ч.
Милан – Новара 2:1
0:1 Сантиаго Гарсия (20), 1:1 Матийо Фламини (56), 2:1 Филипо Индзаги (82)
Чезена – Рома 2:3
1:0 Симоне Дел Неро (10), 1:1 Боян Къркич (27), 1:2 Ерик Ламела (32), 1:3 Даниеле Де Роси (49), 2:3 Марио Алберто Сантана (90)