Воденият от Красимир Балъков Кайзерслаутерн, който вече изпадна и на практика и теория във Втора Бундеслига загуби катастрофално от шампиона Борусия (Дортмунд) с 2:5 в последното си домакинство в елита. Мачът бе от предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата.

Двубоят на „Фритц-Валтер Щадион” започна много добре за възпитаниците на Балъков, които поведоха още в 16-ата минута, когато бразилският бранител на гостите Фелипе Сантана си отбеляза автогол за 1:0. Радостта на „червените дяволи” обаче бе твърде кратка, тъй като две минути по-късно Лукас Бариос се възползва от пас на Патрик Овомойела и изравни за 1:1. Парагвайският нападател вкара и втори гол в 26-ата минута след подаване на Иван Перишич за пълния обрат в мача – 1:2. В 33-ата минута завърналият се след дълго лечение на контузия Марио Гьотце получи извеждащо подаване от Роберт Левандовски и реализира за 1:3.

След почивката в 49-ата минута Пиер Де Вит намали на 2:3 след подаване на Константинос Фуртонис. До края на мача обаче домакините инкасираха още две попадения, за бъде разгромът им пълен. В 55-ата минута Лукас Бариос оформи своя хеттрик след подаване на Левандовски за 2:4. В 77-ата минута пък Иван Перишич също записа името си сред голмайсторите, след като получи пас от Шинджи Кагава и оформи крайното 2:5.

След успеха си Дортмунд, който още в миналия кръг узакони осмата си шампионска титла, остава на върха със 78 точки, докато Кайзерслаутерн си е последен с 23 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 33 КРЪГ
28.04.12
16:30 ч.
Кайзерслаутерн – Борусия (Дортмунд) 2:5
1:0 Фелипе Сантана (16-авт.), 1:1 Лукас Бариос (18), 1:2 Лукас Бариос (26), 1:3 Марио Гьотце (33), 2:3 Пиер Де Вит (49), 2:4 Лукас Бариос (55), 2:5 Иван Перишич (77)
28.04.12
16:30 ч.
Волфсбург – Вердер 3:1
1:0 Хасан Салихамиджич (40), 1:1 Маркус Розенберг (45), 2:1 Патрик Хелмес (66), 3:1 Патрик Хелмес (89)
Хофенхайм – Нюрнберг 2:3
0:1 Томаш Пекхарт (9), 1:1 Андреас Бек (22), 1:2 Даниел Дидави (45), 1:3 Томаш Пекхарт (71), 2:3 Едсон Браафхайд (88)
28.04.12
16:30 ч.
Байерн – Щутгарт 2:0
1:0 Марио Гомес (32), 2:0 Томас Мюлер (90+2)
28.04.12
16:30 ч.
Фрайбург – Кьолн 4:1
1:0 Менсур Муйджа (36), 1:1 Лукас Подолски (47), 2:1 Карим Гуеде (54), 3:1 Даниел Калиджури (84), 4:1 Себастиан Фрайс (90+1)
28.04.12
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Аугсбург 0:0
28.04.12
16:30 ч.
Шалке 04 – Херта 4:0
1:0 Клаас Ян Хунтелаар (32), 2:0 Люис Холтби (73), 3:0 Раул (84), 4:0 Клаас Ян Хунтелаар (88)