Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Нападателят на националния ни отбор Валери Божинов вкара гол при равенството 1:1 на Лече като гост срещу Лацио в мач от 34-ия кръг на италианската Серия “А”. Това е първо попадение на българина, след като напусна португалския Спортинг (Лисабон) и се върна в Лече за пролетния дял от сезона. Валери се появи като резерва в 87-ата минута на мястото на Бертолачи и само четири минути след това направи 1:1. Преди това Матусалем беше извел домакините от Лацио напред в резултата.

Последният гол на Божинов беше на 1 декември за Спортинг при победата с 2:0 срещу Цюрих в мач от Лига Европа. След 5 месеца голова суша българинът отново се разписа, като това е и първото му попадение, след като половинката му Николета Лозанова го дари с дъщеричка. Попадението на Валери може да се окаже важно, тъй като Лече се спаси от загуба и запазва шансове да остане в Серия “А”. “Жълто-червените” са на 18-о място с 35 точки, пред тях е Дженоа с 36, който днес катастрофира у дома с 0:4 срещу Сиена. Двата отбора засега водят битка за спасението, тъй като последните два в класирането – Новара и Чезена са почти сигурни изпадащи./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 34 КРЪГ
21.04.12
19:00 ч.
Парма - Каляри 3:0
1:0 Себастиан Джовинко (24), 2:0 Серджо Флокари (73-дузпа), 3:0 Стефано Окака-Чука (90-дузпа)
21.04.12
19:00 ч.
Киево - Удинезе 0:0
21.04.12
21:45 ч.
Катания - Аталанта 2:0
1:0 Алехандро Гомес (31), 2:0 Фелипе Сеймур (85)
21.04.12
21:45 ч.
Наполи - Новара 2:0
1:0 Единсон Кавани (21), 2:0 Паоло Канаваро (37)
22.04.12
13:30 ч.
Фиорентина - Интер 0:0
22.04.12
16:00 ч.
Милан - Болоня 1:1
0:1 Рамирес (26), 1:1 Златан Ибрахимович (90)
22.04.12
16:00 ч.
Лацио - Лече 1:1
1:0 Матусалем (82), 1:1 Валери Божинов (90+1)
22.04.12
16:00 ч.
Чезена - Палермо 2:2
0:1 Бертоло (20), 1:1 Сантана (26), 2:1 Ренела (29), 2:2 Силвестре (45)
22.04.12
16:00 ч.
Дженоа - Сиена 1:4
0:1 Бриенца (17), 0:2 Дестро (19), 0:3 Бриенца (37), 0:4 Джиорджи (49), 1:4 Гросо (79-автогол)