Вердер (Бремен) загуби у дома от Байерн с 1:2 в дербито от 32-ия кръг на германската Бундеслига. Победният гол на Франк Рибери падна в последните секунди и по този начин бяха отложени за кратко празненствата около защитата на титлата на Борусия (Дортмунд), който по-късно играе на свой терен с Борусия (Мьонхенгладбах). Ако Дортмунд победи в този мач, ще може да се поздрави и на теория с шампионската титла.

Първото полувреме на мача в Бремен премина в тренировъчно темпо, като и двата тима действаха доста предпазливо и опасностите пред двете врати бяха рядкост. Треньорът на гостите от Мюнхен Юп Хайнкес пък бе дал шансове за изява на почти всичките си резерви с оглед предстоящия следващата седмица полуфинален реванш в Шампионската лига срещу Реал (Мадрид). Бварците спечелиха първия мач с 2:1 у дома, а двубоят в Мадрид е идната сряда от 21:45 часа българско време.

След почивката картината се промени коренно и головите положения се заредиха едно след друго. „Бременските музиканти” натиснаха и в 50-ата минута Клаудио Писаро бе близо до гола, но ударът му с глава бе избит от Мануел Нойер в корнер. Той бе изпълнен от Златко Юнузович, а Писаро продължи топката към Налдо, който от 2 метра разстреля Нойер за 1:0. След този гол в игра се появиха голмайсторът Марио Гомес и френският национал Франк Рибери, които освежиха играта на гостите. В 75-ата минута Рибери центрира, а бразилският бранител на домакините Налдо засече топката в собствената си врата за 1:1. До края на мача гостите от Мюнхен натиснаха в първата минута от добавеното време Франк Рибери вкара победния гол за 1:2 след самостоятелен пробив.

След победата си Байерн остана на второто място с 67 точки и 5 по-малко от лидера Борусия (Дортмунд), който при победи по-късно тази вечер срещу съименника си Борусия (Мьонхенгладбах) може вече да отвори шампанското. Вердер е осми с 42 пункта.

В още два от двубоите този следобед се стигна до подялба на точките. Нюрнберг и Хамбургер завършиха 1:1. Гостите от Хамбург поведоха с гол на корееца Хюнг Мин-Сон (58), но „франките” изравниха чрез Даниел Дидави (64). Нюрнберг е 11-и с 39 точки, а Хамбургер 14-и с 35 пункта.

Резултатът 1:1 се получи и в мача между борещия се за оцеляване Кьолн, който посрещна на свой терен Щутгарт. „Козлите” поведоха с гол на полският халф Славомир Пешко (50), но Какау (71) изравни за швабите. След ремито Кьолн е 16-и с 30 точки, а Щутгарт остана пети с 50 пункта и си осигури участие в Лига Европа за следващия сезон.

Байер (Леверкузен) пък победи като гост Хофенхайм с 1:0 и продължава битката си за местата, даващи право на участие в Лига Европа. Единственото и победно попадение за „аспирините” отбеляза Андре Шюрле (79) след подаване на Михал Кадлец. С успеха си Леверкузен остана шести с 48 точки, докато Хофенхайм запази 9-ата си позиция с 41 пункта.

Вердер – Байерн 1:2
1:0 Налдо (51), 1:1 Налдо (75-авт.), 1:2 Франк Рибери (90+1)
21.04.12
16:30 ч.
Нюрнберг – Хамбургер 1:1
0:1 Хюнг Мин-Сон (58), Даниел Дидави (64)
Херта – Кайзерслаутерн 1:2
0:1 Оливер Кирх (27), 0:2 Андрю Воотен (38), 1:2 Петер Ниймайер (60)
21.04.12
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 78 мача, 26 победи за Борусия (Дортмунд), 26 равенства, 26 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)