Манчестър Юнайтед разби с 4:0 Астън Вила в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига. Два гола за успеха реализира Уейн Рууни, първият от които от дузпа. По едно попадение добавиха Даниел Уелбек и Луиш Нани.

Димитър Бербатов започна срещата като резерва, но се появи в игра в 74-ата минута на мястото на голмайстора Рууни. За последно Митко игра за “червените дяволи” на 23 февруари, когато беше титуляр срещу Аякс в Лига Европа. Тогава той се отчете с асистенция за гола на Хавиер Ернандес, но Юнайтед загуби с 1:2. За последно Митко игра за английския шампион във Висшата лига на 31 януари срещу Сток Сити. Тогава той беше титуляр и отбеляза от дузпа при победата с 2:0. След днешната победа “червените дяволи” продължават да са на първо място в класирането с 82 точки, на 5 от преследвача Манчестър Сити. Титулярният капитан на Астън Вила Стилиян Петров продължава да се бори с острата левкемия, с която беше диагностициран.

Още в 5-ата минута съдията Марк Холси даде дузпа за домакините от Юнайтед. Дузпата предизвика спор, тъй като Ашли Йънг по-скоро симулира, но подведе рефера. Уейн Рууни не сгреши от бялата точка и направи 1:0. Домакините продължиха да диктуват темпото, но нямаха чисти положения за гол. Ветеранът Пол Скоулс отправи два хубави удара, но без опасност за вратаря на гостите Шей Гивън. Малко преди края на първото полувреме Дани Уелбек направи 2:0. След центриране на Патрис Евра стражът на Вила и защитник се разминаха с топката, тя стигна до нападателя, който от два-три метра я вкара във вратата.

През второто полувреме отново Манчестър Юнайтед атакуваше повече и логично стигна до още два гола. В 73-ата минута Рууни получи топката в наказателното поле от Антонио Валенсия и покачи на 3:0. Минута след това Димитър Бербатов се появи в игра на мястото на Рууни. В 78-ата минута вратарят на Астън Вила Шей Гивън игра с ръка извън наказателното поле, но действията му не бяха наказани от съдията. Минута след това Гивън изби с глава топката от голлинията след няколко рикошета. В последната минута Бербатов стреля от около точката за изпълнение на дузпа, но Лихай се хвърли в краката му и изби. В добавеното време Луиш Нани оформи крайното 4:0 след асистенция на Джони Евънс./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 4:0
1:0 Рууни (7-дузпа), 2:0 Уелбек (43), 3:0 Рууни (73), 4:0 Нани (90+2)

Манчестър Юнайтед: 1.Давид де Хеа, 21.Рафаел да Силва, 6.Джонатан Еванс, 5.Рио Фърдинанд, 3.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсия, 16.Майкъл Карик, 22.Пол Скоулс (78 - Том Клевърли), 18.Ашли Йънг (61 - Нани), 10.Уейн Рууни (74 - Димитър Бербатов), 19.Дани Уелбек
Резерви: 4.Бен Амос, 4.Фил Джоунс, 9.Димитър Бербатов, 11.Райън Гигс, 14.Хавиер Ернандес, 17.Луиш Нани, 23.Том Клевърли

Астън Вила: 1.Шей Гивън, 2.Алън Хътън, 6.Джеймс Колинс, 32.Натан Бекър, 30.Ерик Лихай, 25.Бари Банан, 7.Стивън Айрлънд (75 - Карътърс), 21.Киърън Кларк (64 - Емил Хески), 38.Гари Гарднър, 26.Андрюс Вейман (83 - Н`Зогбия), 11.Гейбриъл Агбонлахор
Резерви: 22.Брадли Гузан, 10.Чарлс Н`Зогбия, 14.Натан Делфоунесо, 18.Емили Хески, 24.Карлос Куеяр, 25.Даниел Джонсън, 40.Самир Карътърс

Стадион: "Олд Трафорд"
Съдия: Марк Холси
Жълти картони: Майкъл Карик, Пол Скоулс, Нани (Манчестър Юнайтед); Хътън, Банан, Гарднър (Астън Вила)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ
14.04.12
14:45 ч.
Норич – Манчестър Сити 1:6
0:1 Карлос Тевес (18), 0:2 Серхио Агуеро (27), 1:2 Андрю Сърман (51), 1:3 Карлос Тевес (73), 1:4 Серхио Агуеро (75), 1:6 Адам Джонсън (90)