Манчестър Сити разгроми с 6:1 като гост Норич в мач от английската Висша лига, а аржентинецът Карлос Тевес отбеляза хеттрик за разгромния успех. Серхио Агуеро се отчете с два гола, а Адам Джонсън отбеляза последния гол в мача. Андрю Сърман пък бе автор на почетното попадение за “канарчетата”. Благодарение на тази победа "гражданите" се доближиха на две точки зад лидера Манчестър Юнайтед, който утре приема Астън Вила.

Карлос Тевес даде аванс на Манчестър Сити в 18-ата минута след страхотен удар от близо 25 метра, а страхотна комбинация между Тевес и Агуеро доведе до втори гол в полза на Манчестър Сити в 27-ата минута. Кун с хубав удар в движение отбеляза 20- ия си гол в Премиър лийг от началото на сезона.

В 51-ата минута резервата Андрю Сърман намали, след като се възползва от грешка на Джо Харт, който не успя да се намеси добре след центриране на Адам Друри. Между 73-ата и 75-ата минута Манчестър Сити довърши противника си след нови два "аржентински" гола. Първо Карлос Тевес направи 1:3 след грешка на Ръди, а след това Агуеро проби самостоятелно и със страхотен изстрел с десния крак вкара четвъртия гол за "гражданите". До края Карлос Тевес оформи своя хеттрик с гол в 81-ата минута, а в добавеното време Адам Джонсън оформи крайното 1:6, завършвайки триходова комбинация на "гражданите".

Това бе първи хеттрик на Карлос Тевес от 5 февруари 2011 година, когато той вкара 3 гола на Уест Бромич Албиън.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ
14.04.12
14:45 ч.
Норич – Манчестър Сити 1:6
0:1 Карлос Тевес (18), 0:2 Серхио Агуеро (27), 1:2 Андрю Сърман (51), 1:3 Карлос Тевес (73), 1:4 Серхио Агуеро (75), 1:6 Адам Джонсън (90)
14.04.12
17:00 ч.
Съндърланд – Уулвърхемптън 0:0
14.04.12
17:00 ч.
Суонзи – Блекбърн 3:0
1:0 Гилфи Сигурдсон (37), 2:0 Нейтън Дайър (43), 3:0 Скот Дан (63 -авт.)
Манчестър Юнайтед – Астън Вила (Диема)
Баланс: 157 мача, 77 победи за Манчестър Юнайтед, 37 равенства, 43 победи за Астън Вила