Евертън се наложи с категоричното 4:0 срещу Съндърланд в мач от 33-ия кръг на Висшата лига и по този начин демонстрира отлична форма преди сблъсъка с градския съперник Ливърпул. "Карамелите" играят с "мърсисайдци" на "Уембли" идната събота в 1/2-финал за ФА Къп.

Днешната победа беше четвърта в последните 5 мача за селекцията на Дейвид Мойс, а след нея Евертън е на 7-ото място във временното класиране на Висшата лига с актив от 47 точки, с 5 повече от Съндърланд, който заема 10-ата позиция.

И четирите попадения за убедителния успех на "карамелите" паднаха през второто полувреме на мача, игран пред малко повече от 32 хиляди зрители на "Гудисън Парк". Вкараха ги Магай Гей, Стивън Пиенар, Леън Осман и Виктор Аничебе.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ
09.04.12
17:00 ч.
Евертън – Съндърланд 4:0
1:0 Магай Гeй (52), 2:0 Стивън Пиенар (75), 3:0 Леън Осман (76), 4:0 Виктор Аничебе (81)
09.04.12
17:00 ч.
Нюкасъл – Болтън 2:0
1:0 Хатем Бен Арфа (73), 2:0 Папис Сисе (83)
09.04.12
17:00 ч.
Тотнъм – Норич 1:2
0:1 Антъни Пилкингтън (13), 1:1 Джърмейн Дефо (33), 1:2 Елиът Бенет (66)
21:45 ч.
Манчестър Сити – Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 129 мача, 53 победи за Манчестър Сити, 27 равенства, 49 победи за Уест Бромич