Тотнъм загуби изненадващо с 1:2 от Норич на "Уайт Харт Лейн" в двубой от 33-ия кръг в Премиър лийг. Поражение утежни положението на "шпорите", чието участие в Шампионската лига до скоро изглеждаше напълно сигурно, но Нюкасъл вече се изравни по точки с Тотнъм, а същото може да направи по-късно тази вечер и отборът на Челси.

Антъни Пилкингтън в 13-ата минута и Елиът Бенет в 66-ата донесоха победа на Норич, а Джърмейн Дефо вкара почетното попадение за домакините.

Изненадващо, още в 13-ата минута, гостите поведоха в резултата след грешка в отбраната на Тотнъм и след няколко рикошета Пилкингтън се възползва и вкара с удар отблизо. В 33-ата минута, Дефоу изравни, след като получи прекрасно подаване от Ливърмор, напредна отдясно и успя да прехвърли Джон Ръди - 1:1.

В 66-ата минута Елиът Бенет вкара втори гол за Норич след страхотен диагонален удар от границата на наказателното поле.

Въпреки загубата Тотнъм остава на четвърто място с 59 точки. Толкова вече има и Нюкасъл. Норич е девети с 43 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ
09.04.12
17:00 ч.
Евертън – Съндърланд 4:0
1:0 Магай Гeй (52), 2:0 Стивън Пиенар (75), 3:0 Леън Осман (76), 4:0 Виктор Аничебе (81)
09.04.12
17:00 ч.
Нюкасъл – Болтън 2:0
1:0 Хатем Бен Арфа (73), 2:0 Папис Сисе (83)
09.04.12
17:00 ч.
Тотнъм – Норич 1:2
0:1 Антъни Пилкингтън (13), 1:1 Джърмейн Дефо (33), 1:2 Елиът Бенет (66)
21:45 ч.
Манчестър Сити – Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 129 мача, 53 победи за Манчестър Сити, 27 равенства, 49 победи за Уест Бромич