Полуфиналистът в Лига Европа Атлетик (Билбао) победи като домакин Севиля с 1:0 и прекъсна черната си серия от 5 мача без победа в Примера дивисион – 4 загуби и едно равенство. Гостите пък прекъснаха серията си от 3 поредни победи.

Единственото попадение в двубоя бе дело на звездата на “баските” Йоренте в 47-ата минута на мача. Момчетата на Биелса бяха по-активни през целия двубой, владееха повече топката, имаха повече възможности за гол и логично взеха 3-те точки, като по този начин се доближиха само на 2 точки от местата даващи право на участие в турнира следващата година.

Севиля се намира на 8-о място с 42 точки, една повече от днешния си съперник.

В друг двубой от кръга отборите на Майорка и Гранада не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0.

Първата част завърши без много положения пред двете врати, като противниците оставиха развръзката за вторите 45 минути.

Дани Бенитес и Игало тормозеха домакините на техния "Иберостар", но до гол не се стигаше. Виктор Касадесус бе активен в предни позиции за Майорка, но и той не успя да промени резултата, който остана 0:0.

След хикса Гранада се нарежда на 16-то място с 35 точки, а островитяните са 15-ти с актив от 37 т.

Райо Валекано – Осасуна 6:0
1:0 Хосе Мовийя (5), 2:0 Мичу (17), 3:0 Мичу (28), 4:0 Диего Коща (36), 5:0 Емилиано Арментерос (57), 6:0 Тито (79)
07.04.12
19:00 ч.
Еспаньол – Реал Сосиедад 2:2
0:1 Карлос Вела (12), 0:2 Карлос Вела (15), 1:2 Вадим Демидов (45+1-авт.), 2:2 Владимир Вайс (47)
07.04.12
21:00 ч.
Сарагоса – Барселона 1:4
1:0 Аранда (30), 1:1 Карлес Пуйол (36), 1:2 Лионел Меси (38), 1:3 Лионел Меси (86-дузпа), 1:4 Педро (90+2)
07.04.12
23:00 ч.
Бетис – Виляреал 3:1
1:0 Роке Санта Крус (35), 2:0 Рубен Кастро (38), 3:0 Бенат Ечебария (58), 3:1 Марко Рубен (90+1-дузпа)
08.04.12
13:00 ч.
Леванте – Атлетико (Мадрид) 2:0
1:0 Валдо Лопес (1), 2:0 Аруна Коне (10)
Реал (Мадрид) – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 153 мача, 82 победи за Реал (Мадрид), 28 равенства, 43 победи за Валенсия
09.04.12
22:00 ч.
Малага – Расинг (Сантандер) (Филм +)
Баланс: 37 мача, 18 победи за Малага, 8 равенства, 11 победи за Расинг (Сантандер)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.