Борещият се за оцеляване Сарагоса допусна домакински обрат от 1:0 до 1:4 срещу Барселона в среща от 32-ия кръг на испанската Примера дивисион. С успеха си каталунците се доближиха на 3 точки от лидера Реал (Мадрид), който утре приема Валенсия.

Каталунците започнаха мача на „Ла Ромареда” без Шави, Иниеста и Бускетс и това се отрази лошо на представянето им. Играта бе равностойна, а в 23-ата минута арагонци получиха дузпа, след като вратарят на Барса Виктор Валдес извърши нарушение в собственото си наказателно поле и получи жълт картон. Аранда обаче стреля слабо от бялата точка и Валдес без проблеми отрази удара. Усилията на арагонци да поведат в резултата обаче се увенчаха с успех в 30-ата минута, когато Аранда бе изведе в коридор зад отбраната на Барса. Гологлавият стрелец стреля по диагонал с десния крак, след което Валдес отрази удара, но топката моментално се отби от главата на Аранда и влетя в мрежата за 1:0. След гола домакините с дръпнаха в отбрана и вратарят им Роберто Хименес допусна фрапантна грешка. При изпълнение на корнер в 36-ата минута не успя да овладее топката и я изпусна право в краката на Карлес Пуйол, който само чукна кълбото във вратата за 1:1. Две минути по-късно каталунците стигнаха до пълен обрат, след като чудесна тяхна контраатака бе завършена Лионел Меси с гол за 1:2. В последната минута на първата част домакините останаха с човек по-малко, след като Абрахам Минеро получи втори жълт картон и бе изгонен.

След почивката Барса имаше пълен контрол върху събитията на терена, докато арагонци с числено намален състав действаха предимно на контраати, които рядко им се удаваха. Въпреки че бяха с човек повече на терена, каталунците трудно създаваха опасности пред вратата на Хименес. В 82-ата минута Меси направи голям пропуск, но три минути по-късно неговият съотборник Алексис Санчес бе фаулиран в наказателното поле на домакините и Барса получи дузпа. Меси халднокръвно реализира от бялата точка за 1:3 и вкара 60-ия си гол от началото на сезона във всички турнири. Освен това Меси вече има 38 попадения в Примера дивисион и еднолично повежда в голмайсторската листа, като след него е Кристиано Роналдо с 37. В добавеното време на мача Педро (90+2) оформи крайното 1:4 след пас на Меси.

След успеха си Барселона вече има 75 точки и на само 3 от лидера Реал (Мадрид), който утре вечер посреща Валенсия в дербито на кръга от 22:30 часа българско време. Сарагоса остава в опасната зона на 18-о място с 28 точки и на 4 от спасителната 17-а позиция.

Райо Валекано – Осасуна 6:0
1:0 Хосе Мовийя (5), 2:0 Мичу (17), 3:0 Мичу (28), 4:0 Диего Коща (36), 5:0 Емилиано Арментерос (57), 6:0 Тито (79)
07.04.12
19:00 ч.
Еспаньол – Реал Сосиедад 2:2
0:1 Карлос Вела (12), 0:2 Карлос Вела (15), 1:2 Вадим Демидов (45+1-авт.), 2:2 Владимир Вайс (47)
07.04.12
21:00 ч.
Сарагоса – Барселона 1:4
1:0 Аранда (30), 1:1 Карлес Пуйол (36), 1:2 Лионел Меси (38), 1:3 Лионел Меси (86-дузпа), 1:4 Педро (90+2)
Леванте – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 13 мача, 3 победи за Леванте, 1 равенство, 9 победи за Атлетико (Мадрид)
Атлетик (Билбао) – Севиля (ТВ +)
Баланс: 135 мача, 52 победи за Атлетик (Билбао), 28 равенства, 55 победи за Севиля
08.04.12
22:30 ч.
Реал (Мадрид) – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 153 мача, 82 победи за Реал (Мадрид), 28 равенства, 43 победи за Валенсия
09.04.12
22:00 ч.
Малага – Расинг (Сантандер) (Филм +)
Баланс: 37 мача, 18 победи за Малага, 8 равенства, 11 победи за Расинг (Сантандер)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.