Българският наставник Красимир Балъков записа трета поредна загуба, откакто пое германския елитен Кайзерслаутерн. Този път „червените дяволи” паднаха у дома от Хофенхайм с 1:2 в среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига.

Гостите поведоха в 26-ата минута, когато босненецът Сеяд Салихович реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Роберто Фирмино. След почивката в 71-ата минута друг босненски национал Борис Вукчевич покачи на 0:2. Все пак Кайзерслаутерн успя да реализира първи гол по ръководството на Балъков и той бе дело на Александер Бугера в 86-ата минута за крайното 1:2.

След загубата си Кайзерслаутерн остана на последното място с 20 точки и изоставане с 10 пункта от спасителния бряг. Хофенхайм пък е на 10-о място с 37 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 29 КРЪГ
07.04.12
16:30 ч.
Волфсбург – Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Роберт Левандовски (22), 0:2 Илкай Гюндоган (49), 1:2 Марио Манджукич (62), 1:3 Роберт Левандовски (90)
07.04.12
16:30 ч.
Кьолн – Вердер 1:1
0:1 Маркус Розенберг (24), 1:1 Амар Ел Джемал (39)
07.04.12
16:30 ч.
Щутгарт – Майнц 4:1
0:1 Андреас Иваншиц (3), 1:1 Тамаш Хайнал (8), 2:1 Ведад Ибишевич (49), 3:1 Здравко Кузманович (65-дузпа), 4:1 Ведад Ибишевич (85)
07.04.12
16:30 ч.
Фрайбург – Нюрнберг 2:2
0:1 Даниел Дидави (8), 0:2 Томаш Пекхарт (45+2), 1:2 Даниел Калиджури (53-дузпа), 2:2 Седрик Макиади (79)
07.04.12
16:30 ч.
Кайзерслаутерн – Хофенхайм 1:2
0:1 Сеяд Салихович (26-дузпа), 0:2 Борис Вукчевич (71), 1:2 Александер Бугера (86)
07.04.12
16:30 ч.
Байерн – Аугсбург 2:1
1:0 Марио Гомес (1), 1:1 Джа-Чеол Коо (23), 2:1 Марио Гомес (60)
07.04.12
19:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 49 мача, 16 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 13 равенства, 20 победи за Херта
08.04.12
16:30 ч.
Шалке 04 – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 46 мача, 23 победи за Шалке 04, 9 равенства, 14 победи за Хановер
08.04.12
18:30 ч.
Хамбургер – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 65 мача, 25 победи за Хамбургер, 18 равенства, 22 победи за Байер (Леверкузен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.