Барселона пoбеди без никакви проблеми у дома Атлетик (Билбао) с 2:0 в среща от 31-ия кръг на Примера дивисион и отново съкрати до 6 точки аванса на лидера Реал (Мадрид).

Двубоят на „Камп Ноу” започна с обичайния домакински натиск, който не стихна до последната минута. Каталунците веднага обсадиха вратата на баските и беше само въпрос на време да поведат в резултата. В самото начало Дани Алвеш и Пике пропуснаха последователно, а в 8-ата минута Кристиан Тейо вкара гол, отменен правилно заради засада. Последваха удари на Лионел Меси, отразени от бранители на Атлетик и вратаря Горка Ираисос. По средата на първата част след изпълнение на корнер Йон Ауртенече изби с глава от голлинията и запази нулевото равенство. Натискът на каталунците ставаше все по-силен и в 40-ата минута след грешка в отбраната на гостите Меси успя да изведе на чудесна позиция Андрес Иниеста, който от близка дистанция разстреля Ираисос за 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в игра за баските се появиха титулярите Икер Миниаин и Фернандо Йоренте, но и те не успяха да създадат опасност пред вратата на Виктор Валдес. В 57-ата минута Хавиер Мартинес дръпна за фланелката Тейо в собственото си наказателно поле и каталунците получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Лионел Меси, който хладнокръвно реализита за 2:0. Това бе 236-и гол за аржентинеца с екипа на Барса. Той е най-резултатният играч в историята на клуба. До края на мача Барса продължи да държи инициативата, но не можа да направи успеха си по-изразителен. В 88-ата минута Сейду Кейта нацели напречната греда и пропусна да направи победата на Барса класическа.

С победата си каталунците вече събраха 72 точки и отново са на 6 зад лидера Реал (Мадрид), докато Атлетик (Билбао) е 11-и с 38 пункта.

Спортинг (Хихон) – Сарагоса 1:2
0:1 Елдер Пощига (37), 1:1 Себастиен Егурен (49), 1:2 Анхел Лафита (90)
31.03.12
21:00 ч.
Осасуна – Реал (Мадрид) 1:5
0:1 Карим Бензема (7), 0:2 Кристиано Роналдо (37), 0:3 Гонсало Игуаин (40), 1:3 Хуан Модесто - Нино (49), 1:4 Кристиано Роналдо (70), 1:5 Гонсало Игуаин (77)
31.03.12
23:00 ч.
Барселона – Атлетик (Билбао) 2:0
1:0 Андрес Иниеста (40), 2:0 Лионел Меси (58-дузпа)
31.03.12
23:00 ч.
Малага – Бетис 0:2
0:1 Рубен Кастро (40), 0:2 Дорадо (45+1)
Реал Сосиедад – Райо Валекано
Баланс: 25 мача, 10 победи за Реал Сосиедад, 6 равенства, 9 победи за Райо Валекано