Спортинг (Хихон) падна у дома от директния конкурент в битката за оцеляване Сарагоса с 1:2 в мач от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Арагонци поведоха в резултата след попадение на Елдер Пощига в 37-ата минута, когато той получи чудесен извеждащ пас от Матеос. След почивката в 49-ата минута Давид Барал асистира на уругваеца Себастиен Егурен, който изравни за 1:1. В последната 90-а минута пък Анхел Лафита донесе победата за Сарагоса, който остана в зоната на изпадащите, но вече е 18-и с 28 точки. Спортинг пък е предпоследен с 25 пункта.

Расинг (Сантандер), който също води битка за оставане в Примера дивисион, пък падна у дома от новака Гранада с 0:1 в друг мач от кръга. Единственото и победно попадение за гостите от Андалусия вкара Гийерме Сикейра в 89-ата минута от дузпа. След поражението кантабърци се смъкнаха на последното място с 25 точки, докато Гранада е на 14-а позиция с 34 пункта.

Спортинг (Хихон) – Сарагоса 1:2
0:1 Елдер Пощига (37), 1:1 Себастиен Егурен (49), 1:2 Анхел Лафита (90)
31.03.12
21:00 ч.
Осасуна – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 67 мача, 13 победи за Осасуна, 14 равенства, 40 победи за Реал (Мадрид)
31.03.12
23:00 ч.
Барселона – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 161 мача, 75 победи за Барселона, 27 равенства, 59 победи за Атлетик (Билбао)
Реал Сосиедад – Райо Валекано
Баланс: 25 мача, 10 победи за Реал Сосиедад, 6 равенства, 9 победи за Райо Валекано