Нюрнберг не успя да препъне на свой терен колоса Байерн (Мюнхен) и загуби с 0:1 в баварското дерби от 28-ия кръг на германската Бундеслига. Единственото и победно попадение за баварците отбеляза Ариен Робен (69).

През първото полувреме на „Изи Кредит Щадион” играта бе равностойна и не се стигна до нито едно голово положение пред двете врати. Всичко по-интересно се случи след почивката, когато в игра за гостите от Мюнхен се появиха Бастиан Швайнщайгер и Франк Рибери. В 65-ата минута баварците отбелязаха гол чрез Томас Мюлер, получил извеждащ пас от Марио Гомес, но попадението бе отменено заради несъществуваща засада. Въпреки че в този момент Байерн бе ощетен, играчите на Юп Хайнкес продължиха да увеличават натиска и в 69-ата минута усилията им бяха възнаградени. Първо Тони Крос изведе Риберо очи в очи с вратаря на домакините Шефер, който отрази удара на французина, но секунда по-късно не можа да направи нищо при добавката на Ариен Робен от границата на наказателното поле за 0:1. От тук до края на мача баварците се прибраха да бранят крехкия си аванс, докато „франките” опитаха всичко по силите си, за да стигнат до точката, но така и не създадоха опасна ситуация пред вратата на Мануел Нойер. В 87-ата минута Байерн стигна до две голови ситуации, като първо Шефер изби удар на Робен, а малко след това Марио Гомес нацели напречната греда след удар с глава.

В крайна сметка Байерн спечели така важните 3 точки в борбата си за титлата и остана на второ място с 60 пункта. Баварците вече са само на 3 точки зад шампиона и лидер Борусия (Дортмунд), който в петък вечерта се издъни у дома и завърши 4:4 с Щутгарт в невероятно голово шоу. След загубата си Нюрнберг остана на 12-о място с 31 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 28 КРЪГ
30.03.12
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Щутгарт 4:4
1:0 Шинджи Кагава (33), 2:0 Якуб Блашчиковски (49), 2:1 Ведад Ибишевич (71), 2:2 Юлиан Шийбер (77), 2:3 Юлиан Шийбер (79), 3:3 Матс Хумелс (82), 4:3 Иван Перишич (87), 4:4 Кристиан Гентнер (90+2)
Вердер – Майнц 0:3
0:1 Адам Салай (18), 0:2 Ерик Максим Чипо-Мотинг (48), 0:3 Ерик Максим Чипо-Мотинг (74)
31.03.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Фрайбург 0:2
0:1 Юлиан Шустер )8), 0:2 Даниел Калиджури (60)
31.03.12
16:30 ч.
Аугсбург – Кьолн 2:1
1:0 Джа-Чеол Коо (19), 1:1 Лукас Подолски (42-дузпа), 2:1 Нандо Рафаел (45-дузпа)
31.03.12
19:30 ч.
Херта – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 13 победи за Херта, 7 равенства, 7 победи за Волфсбург
01.04.12
16:30 ч.
Хановер – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 43 мача, 10 победи за Хановер, 10 равенства, 23 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)