Лидерът в класирането на Бундеслигата Борусия (Дортмунд) направи домакинско 4:4 с Щутгарт в мач от 28 кръг на германското първенство. Швабите стигнаха до ремито с гол в края на Кристиан Гентнер, а шампионите вече имат 6 точки аванс на върха пред Байерн, който днес гостува на Нюрнберг.

Гентнер се разписа в добавеното време на зрелищния мач, в който Борусия (Дортмунд) поведе с 2:0, а след това Щутгарт вкара три гола за девет минути. Равенството удължи серията на “жълто-черните” на 22 поредни мача без загуба в първенството. Дортмундци имаха и малшанс, след като на два пъти удариха гредата.

“Това беше луд мач. До сега не съм бил част от двубой с толкова много положения за гол. След като поведохме с 2:0, загубихме концентрацията си и Щутгарт се възползва. Доволен съм от равенството, тъй като в един момент от мача губехме”, заяви треньорът на Борусия Юрген Клоп.

Голове на японския национал Шинджи Кагава в 33-ата минута и на Якуб Блашчиковски в началото на второто полувреме дадоха аванс от 2:0 на Борусия. След 70-ата минута Щутгарт обърна развоя на мача с гол на Ведад Ибишевич и две попадения на Юлиан Шийбер.

Матс Хумелс изравни за домакините в 82-ата минута, а резервата Иван Перишич в 87-ата минута с удар от воле върна на дортмундци предимството в резултата. Феновете на “Сигнал Идуна Парк” вече празнуваха 11-ата победа на своя тим в последните 12 мача, когато Гентнер изравни за гостите във втората минута на добавеното време. Щутгарт няма загуба вече шести пореден мач и излезе пети в класирането.

“Само заради такива уникални мачове си струваше да стана треньор. Доволен съм, че тимът ми не се предаде в момент, когато изоставаше с 0:2 от шампиона на страната”, заяви наставникът на швабите Бруно Лабадия.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 28 КРЪГ
30.03.12
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Щутгарт 4:4
1:0 Шинджи Кагава (33), 2:0 Якуб Блашчиковски (49), 2:1 Ведад Ибишевич (71), 2:2 Юлиан Шийбер (77), 2:3 Юлиан Шийбер (79), 3:3 Матс Хумелс (82), 4:3 Иван Перишич (87), 4:4 Кристиан Гентнер (90+2)
31.03.12
16:30 ч.
Нюрнберг – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 55 мача, 11 победи за Нюрнберг, 12 равенства, 32 победи за Байерн
31.03.12
16:30 ч.
Кайзерслаутерн – Хамбургер
Баланс: 87 мача, 27 победи за Кайзерслаутерн, 21 равенства, 39 победи за Хамбургер
Байер (Леверкузен) – Фрайбург
Баланс: 25 мача, 12 победи за Байер (Леверкузен), 7 равенства, 6 победи за Фрайбург
31.03.12
16:30 ч.
Аугсбург – Кьолн
Баланс: 1 мач, 1 победа за Кьолн
31.03.12
19:30 ч.
Херта – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 13 победи за Херта, 7 равенства, 7 победи за Волфсбург
01.04.12
16:30 ч.
Хановер – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 43 мача, 10 победи за Хановер, 10 равенства, 23 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)