Евертън излъга у дома лидера Манчестър Сити с минималното 1:0 в среща от 23-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение за успеха на „карамелите” реализира бившият играч на Манчестър Юнайтед Дарън Гибсън (60). Въпреки загубата си Сити остана на върха, но изпреварва само по голова разлика градския съперник Манчестър Юнайтед, който победи у дома Сток Сити с 2:0.

Двубоят на „Гудисън Парк” започна с лек домакински натиск, който още в 5-ата минута можеше да доведе до гол, но ударът на Страклаурси бе изчистен от Лескът с глава на голлинията. Постепенно играта се пренесе в центъра на терена и трудно се създаваха голови положения. В 23-ата минута Серхио Агуеро пропусна шанс за изравняване от изгодна позиция. След още 13 минути игра и Самир Насри не успя да изравни, след като ударът отдалеч се удари в гредата. До края на полувремето така и не паднаха попадения.

След почивката „гражданите” се опитаха да натиснат, но не създадоха чисто голово положениеможност за гол. Евертън изчака търпеливо своя шанс и той дойде в 60-ата минута, когато Дарън Гибсън стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в тялото на защитник топката влезе в мрежата за 1:0. Последва тотален натиск на Сити, но „карамелите” се справиха отлично в защита и не допуснаха изравняване.

Победата изкачи Евертън на девето място с 29 точки, докато Сити остава на върха с 54 точки, колкото има и другият претендент за титлата Манчестър Юнайтед, който обаче е с по-лоша голова разлика.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
31.01.12
21:45 ч.
Суонзи - Челси 1:1
1:0 Скот Синклеър (40), 1:1 Нийл Тейлър (90+3-авт.)
31.01.12
21:45 ч.
Тотнъм - Уигън 3:1
1:0 Гарет Бейл (29), 2:0 Лука Модрич (34), 3:0 Гарет Бейл (64), 3:1 Джеймс Маккартър (81)