Шампионът Манчестър Юнайтед победи на своя „Олд Трафорд” Сток Сити с 2:0 в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига. Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач и вкара от дузпа в 53-ата минута втория гол за успеха на „червените дяволи”. Преди това пък мексиканският национал Хавиер Ернандес пак от дузпа в 38-ата минута бе дал преднина на Юнайтед, който с победата си се изравни на върха във временното класиране с Манчестър Сити.

Двубоят започна с игрово предимство за Юнайтед, който обаче трудно създаваше голови положения пред вратата на „грънчарите”. Домакините искаха дузпа в 26-ата минута след падане на Евра в наказателното поле на Сток Сити, но съдията Майк Джоунс не посочи бялата точка. Малко след това Бербатов подаде с пета към Пол Скоулс, но бранител на гостите предотврати опасността пред вратата на Сьоренсен. В 33-ата минута Бербо даде извеждащ пас към Майкъл Карик, който обаче пропусна да се разпише от близка дистанция. Пет минути по-късно кореецът Джи Сунг Парк бе спънат в наказателното поле на гостите от Джърмейн Пенант и последва дузпа, реализирана хладнокръвно от Хавиер Ернандес за 1:0. До края на полувремето не се случи нищо интересно.

След почивката в 49-ата минута удар на Бербатов срещна защитник на Сток Сити. Четири минути по-късно Антонио Валенсия бе задържан в наказателното поле от Уолтърс и Майк Джоунс даде втора дузпа, реализирана от Бербо за 2:0. Двайсет минути преди края Евра падна в наказателното поле на гостите, но не бе отсъдена трета дузпа за „червените дяволи”. Малко след това Валенсия проби по дясното крило и центрира към Парк, който не намери топката добре и от удобна позиция пропусна да запише името си сред голмайсторите. В самия край на Бербо бе близо до втори гол, но пропусна отблизо.

Победата донесе ценни три точки на Юнайтед в борбата за титлата, след като в същото време градският съперник на „червените дяволи” Манчестър Сити отстъпи с 0:1 при визитата си на Евертън. Въпреки загубата Сити остава на върха с 54 точки и по-добра голова разлика от Юнайтед, който също има 54 пункта.

Манчестър Юнайтед - Сток Сити 2:0
1:0 Хавиер Ернандес (38-дузпа), 2:0 Димитър Бербатов (53-дузпа)

Манчестър, "Олд Трафорд" - 74 719 зрители
Съдия: Майк Джоунс

Манчестър Юнайтед: Амос, Фърдинанд, Евра, Еванс, Смолинг, Карик, Валенсия, Парк, Скоулс , БЕРБАТОВ, Ернандес (73 – Гигс)

Сток Сити: Сьоренсен, Хут , Уилкинсън , Шоукрос, Пенант, Паласиос (75 – Делап), Уайтхед, Уилсън, Крауч (57 – Джером), Уолтърс (75 – Фулър)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
31.01.12
21:45 ч.
Суонзи - Челси 1:1
1:0 Скот Синклеър (40), 1:1 Нийл Тейлър (90+3-авт.)
31.01.12
21:45 ч.
Тотнъм - Уигън 3:1
1:0 Гарет Бейл (29), 2:0 Лука Модрич (34), 3:0 Гарет Бейл (64), 3:1 Джеймс Маккартър (81)