В началото играта бе разпокъсана и равностойна. Постепенно обаче гостите от Лондон взеха инициативата, но трудно стигаха до опасности. Защитата на "латикс" се справяше много добре и допусна само един далечен шут на Тери, минал покрай вратата. В средата на първата част Уигън изнесоха играта в по-предни позиции и на свой ред организираха по-опасните атаки. В 38-а минута удар на Дрогба с глава мина на сантиметри покрай страничния стълб.

След почивката Челси успя да материализира превъзходството си в 59-ата минута, когато Ашли Коул намери Даниел Стъридж, който вкара за 0:1. От тук до края на мача играчите на Андре-Вияш Боаш се дръпнаха в защита да бранят крехкия си аванс. Две минути преди края обаче те допуснаха фатална грешка, след като Уго Родайега получи пас от Ди Санто и стреля, но Чех успя да отрази. При добавката от 3 метра обаче Жорди Гомес изравни за 1:1 и донесе точката на Уигън.

Със спечелената точка Уигън събра 13 и остана в зоната на изпадащите на 18-о място, докато Челси си запази третата позиция с 31 пункта.

Евертън – Норич 1:1
0:1 Грант Холт (28), 1:1 Леон Озмън (82)
17.12.11
17:00 ч.
Фулъм – Болтън 2:0
1:0 Клинт Демпси (33), 2:0 Брайън Руис (34)
17.12.11
17:00 ч.
Нюкасъл – Суонзи 0:0
17.12.11
17:00 ч.
Уулвърхемптън – Сток Сити 1:2
1:0 Стивън Хънт (17-дузпа), 1:1 Кевин Дойл (58-авт.), 1:2 Питър Крауч (70)
17.12.11
19:30 ч.
Уигън – Челси 1:1
0:1 Даниел Стъридж (59), 1:1 Жорди Гомес (88)
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 166 мача, 43 победи за Манчестър Сити, 39 равенства, 84 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.