Фулъм победи у дома Болтън с 2:0 в среща от 16-ия кръг на английската Висша лига. На резервната скамейка на гостите цял мач остана българският национал Мартин Петров.

Котиджърс контролираха събитията на терена по време на цялата среща, но реализираха головете си за успеха през първата част в рамките на 120 секунди. Първо в 33-ата минута националът на Коста Рика Брайън Руис изведе на чудесна стрелкова позиция Клинт Демпси, който вкара за 1:0. Минута по-късно и самият Брайън Руис се разписа за 2:0, след като американецът Демси му върна жеста и в този случай асистира за гола. След почивката двата тима намалиха оборотите, а до нови попадения не се стигна. С победата си Фулъм събра 18 точки и се изкачи на 11-о място във временното класиране, докато Болтън остана на последната позиция само с 9 пункта.

В друга среща от кръга Евертън се издъни у дома срещу новака Норич и взе само точка след 1:1. „Канарчетата” откриха резултата в 28-ата минута, когато Морисън асистира за попадението на Грант Холт – 0:1. След почивката „карамелите” все пак успяха да стигнат до точката, след като Леон Озмън в 82-ата минута бе точен за крайното 1:1. С подялбата на точките Евертън събра 17 пункта и на 14-о място във временното класиране, докато Норич е на 9-а позиция с 20 точки.

Издънка записа и Нюкасъл, който завърши 0;0 у дома срещу друг новак Суонзи. Така „свраките” останаха без победа в пети пореден кръг (2 равенства и 3 загуби) и с 27 точки е на шесто място, докато Суонзи заема 12-а позиция с 18 пункта.

Евертън – Норич 1:1
0:1 Грант Холт (28), 1:1 Леон Озмън (82)
17.12.11
17:00 ч.
Фулъм – Болтън 2:0
1:0 Клинт Демпси (33), 2:0 Брайън Руис (34)
17.12.11
17:00 ч.
Нюкасъл – Суонзи 0:0
17.12.11
17:00 ч.
Уулвърхемптън – Сток Сити 1:2
1:0 Стивън Хънт (17-дузпа), 1:1 Кевин Дойл (58-авт.), 1:2 Питър Крауч (70)
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 166 мача, 43 победи за Манчестър Сити, 39 равенства, 84 победи за Арсенал

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.