Арсенал постигна убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Уигън от 14-ия кръг на Висшата лига. "Топчиите" тотално надиграха домакините и заслужено грабнаха трите точки, като вече имат 26 в актива си и заемат 5-ото място във временното класиране. Уигън пък остана на последната 20-а позиция с 9 точки.

В 28-ата минута Микел Артета откри резултата с далечен удар, при който стражът на Уигън Али Ал-Хабси не успя да реагира добре и позволи на топката да премине между ръцете му - 0:1.

Само минута по-късно Томас Вермаелен се извиси над всички в наказателното поле на домакините и засече центриране на Робин ван Перси от корнер, за да удвои аванса на Арсенал - 0:2.

През второто полувреме "артилеристите" продължиха да играят на същото високо ниво и Жервиньо направи резултата класически в 61-ата. Четвъртото попадение в мрежата на домакините падна в 78-ата минута. Вкара го Ван Перси, засичайки центриране на Тио Уолкот - 0:4. По този начин холандският национал отново показа, че се намира в блестяща форма. За последните 4 мача на "топчиите" Ван Перси е вкарал 5 гола.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
03.12.11
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 0:3
0:1 Дидие Дрогба (38), 0:2 Саломон Калу (89), 0:3 Даниел Стъридж (90+2)
03.12.11
17:00 ч.
Блекбърн - Суонзи 4:2
1:0 Якубу Айегбени (20), 1:1 Лирой Лита (35), 2:1 Якубу Айегбени (45+2), 3:1 Якубу Айегбени (57), 3:2 Люк Муур (66), 4:2 Якубу Айегбени (82-дузпа)
03.12.11
17:00 ч.
Манчестър Сити - Норич 5:1
1:0 Серхио Агуеро (32), 2:0 Самир Насри (51), 3:0 Яя Туре (68), 3:1 Стив Морисън (81), 4:1 Марио Балотели (88), 5:1 Адам Джонсън (90+1)
03.12.11
17:00 ч.
КПР - Уест Бромич 1:1
1:0 Хейдар Хелгусон (20), 1:1 Шейн Лонг (81)
03.12.11
17:00 ч.
Тотнъм - Болтън 3:0
1:0 Гарет Бейл (7), 2:0 Арън Ленън (50), 3:0 Джърмейн Дефо (61)
03.12.11
17:00 ч.
Уигън - Арсенал 0:4
0:1 Микел Артета (28), 0:2 Томас Вермаелен (29), 0:3 Жервиньо (61), 0:4 Робин ван Перси (78)
03.12.11
19:30 ч.
Астън Вила - Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 156 мача, 43 победи за Астън Вила, 37 равенства, 76 победи за Манчестър Юнайтед
Уулвърхемптън - Съндърланд (Нова Спорт)
Баланс: 108 мача, 38 победи за Уулвърхемптън, 25 равенства, 45 победи за Съндърланд