Робин ван Перси изигра основна роля за победата на Арсенал с 3:1 над Сток Сити в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Холандецът бе резерва и се появи в игра на “Емирейтс” при 1:1, за да отбележи две попадения. Това е трети пореден успех за отбора му и втори в шампионата. С победата тимът се изкачи до седмата позиция с 13 точки, а Сток Сити заема десетата с една по-малко.

Арсенал започна с много активна игра и в 27-ата минута Жервиньо откри след асистенция на Арън Рамзи. В 34-ата минута Питър Крауч изравни. Голът стана факт след хубаво разиграване и хитро отиграване на Джонатан Уудгейт.

Голът стъписа домакините и те така и не успяваха да намерят път към вратата на съперника. Арсен Венгер реагира и в 66-ата минута пусна Ван Перси на мястото на Маруан Шамак. Шест минути след появяването си на терена нападателят бе изведен от Жервиньо и вкара за 2:1. Десетина минути преди края двамата отново комбинираха и Ван Перси бе точен за 3:1.

В друг мач от кръга Евертън победи Фулъм като гост с 3:1. Мачът бе драматичен, като в 90-ата минута резултатът бе 1:1. Луис Саха и Джак Родуел вкараха в добавеното време, за да донесат победата на "карамелите". В редовното време Ройстън Дренте бе открил за Евертън в 3-ата минута, а Брайън Руис бе изравнил в 64-ата.

Евертън заема 12-ата позиция в класирането, а Фулъм – 17-ата. /БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
22.10.11
14:45 ч.
Уулвърхемптън – Суонзи 2:2
0:1 Дани Греъм (24), 0:2 Джо Алън (35), 1:2 Кевин Дойл (85), 2:2 Джейми О`Хара (86)
22.10.11
17:00 ч.
Астън Вила – Уест Бромич 1:2
1:0 Дарън Бент (23-дузпа), 1:1 Йонас Олсон (45), 1:2 Паул Шарнер (57)
22.10.11
17:00 ч.
Болтън – Съндърланд 0:2
0:1 Стефан Сесеньон (82), 0:2 Никлас Бенднер (90)
Ливърпул – Норич 1:1
1:0 Крейг Белами (45+1), 1:1 Грант Холт (61)
23.10.11
15:30 ч.
Арсенал – Сток Сити 3:1
1:0 Жервиньо (27), 1:1 Питър Крауч (34), 2:1 Робин Ван Перси (72), 3:1 Робин Ван Перси (82)
23.10.11
15:30 ч.
Фулъм – Евертън 1:3
0:1 Ройстън Дренте (3), 1:1 Брайън Руис (64), 1:2 Луис Саха (90), 1:3 Джак Родуел (90+2)
23.10.11
15:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 1:6
0:1 Марио Балотели (22), 0:2 Марио Балотели (60), 0:3 Серхио Агуеро (69), 1:2 Дарън Флетчър (81), 1:4 Един Джеко (90), 1:5 Давид Силва (90+1), 1:6 Един Джеко (90+3)