Манчестър Сити продължава да впечатлява с представянето си. Звездната селекция попиля с 5:1 като гост Тотнъм насред Лондон. С четири гола се отличи Един Джеко, един добави Серхио Агуеро. За 1:4 за Тотнъм се разписа Юнес Кабул. Това е трета поредна победа от три кръга за Манчестър Сити от началото на сезона. След успеха “гражданите” еднолично са на върха на класирането.

Много силно игра новото попълнение Самир Насри, който асистира за три от попаденията. Особено красив беше голът на Джеко за крайното 5:1. Босненецът прати топката точно в сглобката на десния ъгъл на вратата след далечен шут с левия крак.

След равностойни 30 минути гостите поведоха. В 34-ата минута Самир Насри намери Джеко в наказателното поле и нападателят не сбърка от близко разстояние за 1:0. В 41-ата минута комбинацията се повтори и Джеко реализира за 2:0. В 55-ата минута Един Джеко оформи хеттрика си след асистенция на Яя Туре, а в 60-ата минута Серхио Агуеро премина през Майкъл Доусън и със силен изстрел покачи на 4:0.

В 68-ата минута Йонес Кабул върна един гол за "шпорите" за 1:4, но това не изкупи вината му за резултата до този момент, след като бе тотално надигран от Джеко. Домакините се хвърлиха с всички сили напред, но устремът им бе спрян от контузия на Ван дер Ваарт. Холандецът разтегна мускул и напусна терена, но Хари Реднап бе извършил и трите си смени и тимът му остана с 10 души. В последната минута на добавеното време Джеко заби последния гол за 5:1 със страхотен шут от границата на наказателното поле./БЛИЦ

Уигън - КПР 2:0
1:0 Франко ди Санто (41), 2:0 Франко ди Санто (66)

Челси - Норич 3:1
1:0 Босингва (6), 1:1 Холт (63), 2:1 Лампард (83-дузпа), 3:1 Хуан Мата (90)
27.08.11
17:00 часа
Суонзи - Съндърланд 0:0
27.08.11
19:30 часа

Ливърпул - Болтън 3:1
1:0 Джордан Хендерсън (15), 2:0 Мартин Шкъртел (52), 3:0 Чарли Адам (53), 3:1 Иван Класнич (90+1)
28.08.11
15:00 часа
Нюкасъл - Фулъм 2:1
1:0 Леон Бест (48), 2:0 Леон Бест (66), 2:1 Клинт Демпси (88)
28.08.11
15:30 часа

Тотнъм - Манчестър Сити 1:5
0:1 Един Джеко (34), 0:2 Един Джеко (41), 0:3 Един Джеко (55), 0:4 Серхио Агуеро (60), 1:4 Юнес Кабул (68), 1:5 Един Джеко (90)
28.08.11
17:00 часа
Уест Бромич - Сток Сити
Баланс: 124 мача, 38 победи за Уест Бромич, 31 равенства, 55 победи за Сток Сити
28.08.11
18:00 часа
Манчестър Юнайтед - Арсенал Диема
Баланс: 184 мача, 75 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 67 победи за Арсенал