Челси победи трудно с 3:1 новака във Висшата лига Норич. Броени минути преди края на мача на "Стамфорд Бридж" резултатът беше 1:1. В 6-ата минута Жозе Босингва откри за домакините след подаване на Франк Лампард, а в 63-ата Грант Холд смълча трибуните - 1:1.

В 69-ата всички на "Стамфорд Бридж" се стреснаха сериозно, тъй като звездата на Челси Дидие Дрогба остана да лежи на земята след сблъсък с вратаря на гостите Джон Руди. Няколко минути срещата не се играеше, за да бъде оказвана медицинска помощ на нападателя. Медицинските лица дори поставиха кислородна маска на Дрогба, който очевидно не изглеждаше никак добре. Нападателят беше обездвижен на носилка и изнесен от терена под бурните овации на публиката.

Chelsea's Didier Drogba (L) is seen after colliding with Norwich City's John Ruddy and was stretchered off during their English Premier League soccer match in London, August 27, 2011.

В 81-ата минута Рамиреш беше фаулиран от стража на "канарчетата" Джак Ръди и последва дузпа за домакините. Вратарят пък получи червен картон и се наложи под рамката да застане резервата му Деклан Руд. Той обаче не успя да спаси удара от бялата точка на Франк Лампард и Челси поведе с 2:1.

Съдията Майкъл Джоунс обяснимо даде 10-минутно продължение. В него избраниците на Андре Виаш-Боаш стигнаха до трети гол. Вкара го новото попълнение Хуан Мата, оформяйки крайното 3:1. За испанския национал това бе дебют с екипа на Челси след трансфера му от Валенсия на "Стамфорд Бридж", който беше финализиран преди дни.

За Челси това беше втора победа, която изкачи тима на върха във временното класиране на Висшата лига със 7 точки, колкото има и Уулвърхемптън. Норич остана с 2 точки в актива си.

Уигън - КПР 2:0
1:0 Франко ди Санто (41), 2:0 Франко ди Санто (66)

Челси - Норич 3:1
1:0 Босингва (6), 1:1 Холт (63), 2:1 Лампард (82-дузпа), 3:1 Хуан Мата (90)

Тотнъм - Манчестър Сити Нова Спорт
Баланс: 124 мача, 47 победи за Тотнъм, 31 равенства, 46 победи за Манчестър Сити
28.08.11
17:00 часа
Уест Бромич - Сток Сити
Баланс: 124 мача, 38 победи за Уест Бромич, 31 равенства, 55 победи за Сток Сити
28.08.11
18:00 часа
Манчестър Юнайтед - Арсенал Диема
Баланс: 184 мача, 75 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 67 победи за Арсенал