Болтън загуби у дома от Манчестър Сити с 2:3 в предпоследна среща от втория кръг на английската Висша лига. Българският национал Мартин Петров игра цял мач за домакините и дори се отчете с асистенция при първия им гол. Титуляр за гостите започна аржентинеца Серхио Агуеро, който бе заменен след почивката от сънародника си Карлос Тевес, спряган за трансфер къде ли не това лято.

Мачът не започна никак добре за Болтън, който получи гол още в 26-ата минута, когато Майка Ричардс подаде към Давид Силва и испанецът бе точен за 0:1. След още 12 минути игра „гражданите” увеличиха аванса си благодарение на гола на Гарет Бари след асистенция на Джеймс Милнър – 0:2. Отговорът на Болтън бе почти мигновен и в 40-ата минута Мартин Петров нахлу по лявото крило, след което центрира към бившият хърватски национал Иван Класнич, който засече топката с крак в мрежата за 1:2.

Веднага след почивката Сити отново поведе с два гола, след като босненският национал Един Джеко в 47-ата минута бе точен за 1:3. Асистенцията за това попадение на нападателя бе дело на Джеймс Милнър, който записа второ голово подаване в мача. Въпреки всичко обаче домакините не се предадоха и отново се върнаха в мача, след като в 63-ата минута Кевин Дейвис получи страхотно извеждащо подаване от Пол Робинсън и намали на 2:3. До края на мача Марто и съотборниците му опитаха всичко по силите си да се доберат до точката, но не успяха да вкарат трети гол.

След успеха си Манчестър Сити излезе начело във временното класиране на Висшата лига с актив от 6 точки и по-добра голова разлика от Уулвърхемтън, победил в този кръг Фулъм с 2:0. Болтън пък остава на 7-а позиция с актив от 3 точки.

Арсенал - Ливърпул 0:2
0:1 Аарън Рамзи (78-автогол), 0:2 Луис Суарес (90)
20.08.11
17:00 часа

Астън Вила - Блекбърн 3:1
1:0 Габриел Агбонлахор (7), 2:0 Емил Хески (25), 2:1 Мортен Гамст Педерсен (52), 3:1 Дарън Бент (67)

Челси - Уест Бромич 2:1
0:1 Шейн Лонг (4), 1:1 Никола Анелка (53), 2:1 Флоран Малуда (83)
21.08.11
15:30 часа
Норич - Сток Сити 1:1
1:0 Ричи Де Лает (37), 1:1 Кенуайт Джоунс (90)
21.08.11
16:00 часа

Уулвърхемптън - Фулъм 2:0
1:0 Кевин Дойл (42), 2:0 Стивън Хънт (45+1)
21.08.11
18:00 часа
Болтън - Манчестър Сити 2:3
0:1 Давид Силва (26), 0:2 Гарет Бари (38), 1:2 Иван Класнич (40), 1:3 Един Джеко (47), 2:3 Кевин Дейвис (63)
22.08.11
22:00 часа
Манчестър Юнайтед - Тотнъм Диема
Баланс: 148 мача, 74 победи за Манчестър Юнайтед, 39 равенства, 35 победи за Тотнъм