Челси записа първата си победа във Висшата лига под ръководството на Андре Вияш-Боаш, след като в мач от втория кръг обърна Уест Бромич с 2:1 след два френски гола.

“Сините” изиграха слабо първо полувреме, а гостите се възползваха рано от това. Шейн Лонг откри за “дроздовете” още в 4-ата минута, когато се използва грешка на Алекс и би покрай плонжа на Иларио.

Френският нападател Никола Анелка изравни за Челси в 53-ата минута, когато диагоналният му удар се удари в Йонас Олсон и влезе във вратата на Бен Фостър.

Друг французин – Флоран Малуда, вкара победното попадение. Седем минути преди края той се оказа в чиста позиция на далечната греда при остро центриране на Жозе Босингва отдясно и прати топката в мрежата.

Успехът качи Челси на трето място във временното класиране с четири точки, колкото имат и лидерите Астън Вила и Ливърпул. “Сините” обаче имат по-лоша голова разлика./БЛИЦ

Арсенал - Ливърпул 0:2
0:1 Аарън Рамзи (78-автогол), 0:2 Луис Суарес (90)
20.08.11
17:00 часа

Астън Вила - Блекбърн 3:1
1:0 Габриел Агбонлахор (7), 2:0 Емил Хески (25), 2:1 Мортен Гамст Педерсен (52), 3:1 Дарън Бент (67)

Челси - Уест Бромич 2:1
0:1 Шейн Лонг (4), 1:1 Никола Анелка (53), 2:1 Флоран Малуда (83)

Болтън - Манчестър Сити Диема
Баланс: 110 мача, 41 победи за Болтън, 25 равенства, 44 победи за Манчестър Сити
22.08.11
22:00 часа
Манчестър Юнайтед - Тотнъм Диема
Баланс: 148 мача, 74 победи за Манчестър Юнайтед, 39 равенства, 35 победи за Тотнъм