Витоша и Локомотив (Пловдив) завършиха при равенство 1:1 на стадион "Васил Левски". Головете паднаха през първото полувреме, а техни автори бяха Ивайло Лазаров в 9-ата минута  и Димо Бакалов в 10-ата.

Двубоят започна ударно за двата тима, като още първите чисти ситуации бяха вкарани. Първо 9-ата минута Витоша поведе след хубава атака, която завърши с подаване към Ивайло Лазаров в наказателното поле, който от своя страна отбеляза безпроблемно.

Още в следващата атака дойде и отговорът на Локомотив. След центриране в наказателното поле Димо Бакалов засече топката и отбеляза с глава, за да направи резултата 1:1.

Следващата опасна ситуация дойде чак в 37-ата минута, когато Симеон Райков нацели напречната греда след хубав шут от пряк свободен удар.

През Второто полувреме нямаше много чисти ситуации и резонно двата тима поделиха точките.

След равенството Витоша остава без победа на дъното в Първа лига и с актив от 4 точки.

Локомотив пък запазва деветото място в таблицата с 21 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Витоша - Локомотив (Пловдив) 1:1
1:0 Ивайло Лазаров (9), 1:1 Димо Бакалов (10)

На живо:
1- Начало на мача.
9 -  ГОООЛ! Витоша повежда! Ивайло Лазаров засече топката на точката за дузпата и отбеляза за домакините.
10 -  ГОООЛ! Локомотив изравнява! Димо Бакалов засече топката с глава в наказателното поле и отбеляза.
25 - Шут на Симеон Райков от далечна дистанция, който не намира очертанията на вратата.
37 -  Греда на Симеон Райков. Футболистът на Локомотив нацели напречния стълб от пряк свободен удар. Димо Бакалов изпусна да направи добавка.
45 - Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Удар на Райков от далчено разстояние, който Михаил Иванов спасява.
60 - Веселин Марчев засече хубаво центриране с глава, но стреля встрани от вратата на Иванов.
90 - Край на двубоя. Двата тима поделиха точките.

ВИТОША: 1.Михаил Иванов, 4.Кристиян Узунов  (70' 7.Кристиян Кочилов), 3.Йордан Върбанов, 18.Петко Цанков, 6.Румен Гьонов, 17.Михаил Петров, 77.Даниел Пеев,  88.Ивайло Лазаров , 24.Николай Христозов, 15.Радко Мутафчийски, 45.Григор Долапчиев
Резерви: 33.Николай Радев, 2.Тодор Гочев, 5.Венцислав Бонев, 7.Кристиян Кочилов, 16.Димитър Панталеев, 14.Четин Садула, 99.Стефан Христов
Треньор: Костадин Ангелов

ЛОКОМОТИВ (ПД): 1.Илко Пиргов, 25.Муса Мохамед, 5.Асен Георгиев, 15.Димитър Везалов, 34.Игор Банович, 10.Веселин Марчев, 17.Ванчо Траянов,  7.Димо Бакалов, 13.Симеон Райков (64' 11.Халед Аяри), 19.Димитър Велковски, 39.Парвиз Умарбаев (45'  9.Дани Кики)
Резерви: 40.Мори Диао, 22.Пламен Николов, 99.Архан Исуф, 11.Халед Аяри, 9.Дани Кики, 49.Райън Фрикеше, 77.Дино Мартинович
Треньор: Бруно Акрапович

София, ст. "Васил Левски"
Съдия:
Петър Доровски
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация