След изтеглянето на програмата за първия кръг на Първа лига стана ясна и схемата на провеждане на останалите мачове от първенството. Така се изясни и кога ще се проведе голямото дерби на шампионата. Левски и ЦСКА играят в последния 13 кръг. Още във втория пък е срещата между "червените" и шампиона Лудогорец. 

Първенството започна на 14  юли и ще завърши на 18 май 2018 година.

ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/18 - РЕДОВЕН СЕЗОН:

1 КРЪГ 
14 юли 2017 г. (петък), 18:45 часа
Етър - Локомотив (Пловдив) Диема
14 юли 2017 г. (петък), 21:00 часа
Берое – Верея Диема Спорт 
15 юли 2017 г. (събота), 18:45 часа
Черно море - Витоша (Бистрица) Диема Спорт 
15 юли 2017 г. (събота), 21:00 часа
Славия – ЦСКА Диема Спорт
16 юли 2017 г. (неделя), 18:45 часа
Ботев (Пловдив) - Пирин (Благоевград) Диема Спорт
16 юли 2017 г. (неделя), 21:00 часа
Левски - Лудогорец Диема Спорт
17 юли 2017 г. (понеделник), 20:30 часа
Септември - Дунав Диема Спорт

2 КРЪГ
21 юли 2017 г. (петък), 18:45 часа
Верея - Черно море Диема
21 юли 2017 г. (петък), 21:00 часа
Витоша (Бистрица) - Етър Диема Спорт
22 юли 2017 г. (събота), 18:45 часа
Пирин (Благоевград) - Септември Диема Спорт
22 юли 2017 г. (събота), 21:00 часа
ЦСКА - Лудогорец Диема Спорт
23 юли 2017 г. (неделя), 18:45 часа
Славия - Ботев (Пловдив) Диема Спорт
23 юли 2017 г. (неделя), 21:00 часа
Локомотив (Пловдив) - Левски Диема Спорт
24 юли 2017 г. (понеделник), 20:30 часа
Дунав (Русе) – Берое Диема Спорт

3 КРЪГ
28 юли 2017 г. (петък), 18:45 часа
Черно море – Дунав Диема Спорт
28 юли 2017 г. (петък), 21:00 часа
Септември - Славия Диема
29 юли 2017 г. (събота), 18:45 часа
Берое - Пирин Диема Спорт
29 юли 2017 г. (събота), 21:00 часа
Лудогорец – Локомотив (Пловдив) Диема Спорт
30 юли 2017 г. (неделя), 18:45 часа
Ботев (Пловдив) - ЦСКА Диема Спорт 2
30 юли 2017 г. (неделя), 21:00 часа
Левски - Витоша (Бистрица) Диема Спорт 2
31 юли 2017 г. (понеделник), 20:30 часа 
Етър - Верея Диема Спорт

4 КРЪГ
4 август 2017 г. (петък), 18:00 часа
Славия - Берое Диема
4 август 2017 г. (петък), 21:00 часа
Пирин - Черно море Диема Спорт
5 август 2017 г. (събота), 18:45 часа
Верея - Левски Диема Спорт
5 август 2017 г. (събота), 21:00 часа
Витоша (Бистрица) - Лудогорец Диема Спорт
6 август 2017 г. (неделя), 20:00 часа
ЦСКА - Локомотив (Пловдив) Диема Спорт
7 август 2017 г. (понеделник), 20:30 часа
Дунав - Етър Диема Спорт
12 октомври 2017 г. (четвъртък), 20:00 часа
Ботев (Пловдив) - Септември (София) Диема Спорт

5 КРЪГ
11 август 2017 г. (петък), 18:15 часа
Черно море - Славия Диема Спорт
11 август 2017 г. (петък), 21:00 часа
Септември (София) - ЦСКА Диема Спорт
12 август 2017 г. (събота), 18:15 часа
Етър - Пирин Диема
12 август 2017 г. (събота), 21:00 часа
Лудогорец - Верея Диема Спорт
13 август 2017 г. (неделя), 18:45 часа
Берое - Ботев (Пловдив) Диема Спорт
13 август 2017 г. (неделя), 21:00 часа
Левски - Дунав Диема Спорт
14 август 2017 г. (понеделник), 20:30 часа
Локомотив (Пловдив) - Витоша (Бистрица) Диема Спорт

6 КРЪГ
18 август 2017 (петък), 18:45 часа
Ботев (Пловдив) - Черно море Диема Спорт
18 август 2017 (петък), 21:00 часа
Пирин (Благоевград) - Левски Диема Спорт
19 август 2017 (събота), 18:15 часа
Верея - Локомотив (Пловдив) Диема
19 август 2017 (събота), 21:00 часа
ЦСКА - Витоша (Бистрица) Диема Спорт
20 август (неделя), 18:15 часа
Славия - Етър Диема Спорт
20 август (неделя), 21:00 часа
Дунав - Лудогорец Диема Спорт
21 август (понеделник), 20:30 часа
Септември - Берое Диема Спорт

7 КРЪГ
25 август (петък), 18:00 часа
Етър - Ботев (Пловдив) Диема
25 август (петък), 21:00 часа
Локомотив (Пловдив) - Дунав Диема Спорт
26 август (събота), 18:45 часа
Берое - ЦСКА Диема Спорт
26 август (събота), 21:00 часа
Левски - Славия Диема Спорт
27 август (неделя), 18:45 часа
Черно море - Септември Диема Спорт
27 август (неделя), 21:00 часа
Лудогорец - Пирин (Благоевград) Диема Спорт
28 август (понеделник), 18:00 часа
Витоша (Бистрица) - Верея Диема Спорт

Отложена среща от първи кръг
06.09/сряда/ 
20:00 часа: Левски – Лудогорец - Диема спорт

8 КРЪГ
08.09 /петък/
17:30 часа: Берое - Черно море - Диема спорт
20:00 часа: ЦСКА – Верея - Диема спорт
09.09 /събота/    
17:30 часа: Пирин - Локомотив Пд - Диема
20:00 часа: Славия – Лудогорец - Диема спорт
10.09 /неделя/    
17:30 часа: Дунав – Витоша - Диема спорт
20:00 часа: Ботев Пд – Левски - Диема спорт
11.09/понеделник/
20:00 часа: Септември - Етър - Диема спорт

9 КРЪГ
15.09 /петък/      
17:00 часа: Етър – Берое - Диема спорт
20:00 часа: Левски – Септември - Диема спорт
16.09 /събота/
17:45 часа: Верея – Дунав - Диема
20:00 часа: Черно море - ЦСКА - Диема спорт
17.09 /неделя/
17:30 часа: Витоша – Пирин - Диема спорт
20:00 часа: Локомотив Пд - Славия - Диема спорт
18.09 /понеделник/
20:00 часа: Лудогорец - Ботев Пд - Диема спорт


Купа България 1/16 финал
19.09 /вторник/
16:00 часа: Несебър – ЦСКА - Диема спорт
16:00 часа: Север - Берое
16:00 часа: ЮЗ- София - Септември Сф
16:00 часа: ЮИ – ПД - Дунав Рс
16:00 часа: Нефтохимик Бс - Царско село      
19:00 часа: Ботев Гъл. - Левски - Диема спорт

20.09 /сряда/
16:00 часа: Локомотив Сф - Верея
16:00 часа: Струмска слава - Созопол
16:00 часа: Поморие - Етър ВТ
16:00 часа: Монтана - Черно море
16:00 часа: Ботев Враца - Пирин Бл
16:00 часа: Черноморец Бч - Славия Сф
20:00 часа: Литекс - Витоша Бист - Диема спорт

21.09 /четвъртък/
16:00 часа: Оборище Пан. - Лудогорец
16:00 часа: Марица - Локомотив Пд
20:00 часа: Локомотив ГО - Ботев Пд - Диема спорт


10 КРЪГ
22.09 /петък/
17:30 часа: Берое – Левски - Диема спорт
20:00 часа: ЦСКА – Дунав - Диема спорт
23.09 /събота/
15:30 часа: Славия – Витоша - Диема
20:00 часа: Черно море – Етър - Диема спорт
24.09 /неделя/
17:30 часа: Ботев Пд - Локомотив Пд - Диема спорт
20:00 часа: Септември - Лудогорец - Диема спорт
25.09/понеделник/
20:00 часа: Пирин – Верея - Диема спорт

11 КРЪГ
29.09 /петък/
17:30 часа: Локомотив Пд – Септември - Диема спорт
20:00 часа: Верея – Славия - Диема спорт
30.09 /събота/
14:45 часа: Етър – ЦСКА - Диема спорт
17:45 часа: Витоша - Ботев Пд - Диема
20:00 часа: Дунав – Пирин - Диема спорт
01.10 /неделя/
17:30 часа: Левски - Черно море - Диема спорт
20:00 часа: Лудогорец – Берое - Диема спорт

Отложена среща от IV – ти кръг
12.10 /четвъртък/
20:00 часа: Ботев Пд - Септември Сф - Диема спорт


12 КРЪГ
13.10 /петък/
20:00 часа: Берое - Локомотив Пд - Диема спорт
14.10 /събота/
15:30 часа: Славия – Дунав - Диема
20:00 часа: Черно море - Лудогорец - Диема спорт
15.10 /неделя/
17:30 часа: Етър – Левски - Диема спорт
20:00 часа: ЦСКА – Пирин - Диема спорт
16.10/понеделник/
17:30 часа: Септември – Витоша - Диема спорт
20:00 часа: Ботев Пд – Верея - Диема спорт

13 КРЪГ
20.10 /петък/
17:45 часа: Пирин - Славия - Диема
19:45 часа: Дунав - Ботев - Диема спорт
21.10 /събота/
16:00 часа: Левски - ЦСКА - Диема спорт
20:15 часа: Локомотив (Пловдив) - Черно море - Диема спорт
22.10 /неделя/
17:15 часа: Верея - Септември - Диема спорт
19:30 часа: Витоша - Берое - Диема спорт
23.10 /понеделник/
18:00 часа: Лудогорец - Етър - Диема спорт

14 КРЪГ
27.10 /петък/
16:30 часаВитоша (Бистрица) - Черно море - Диема
19:45 часа: Пирин - Ботев - Диема спорт
28.10 /събота/
17:30 часа: ЦСКА - Славия - Диема спорт
29.10 /неделя/
15:45 часа: Верея - Берое - Диема спорт
18:15 часа: Лудогорец - Левски - Диема спорт
30.10/понеделник/
16:30 часа: Дунав - Септември - Диема спорт
19:00 часа: Локомотив Пд - Етър - Диема спорт

15 КРЪГ
03.11 /петък/
17:30 часа: Ботев Пд - Славия - Диема спорт
04.11 /събота/
13:00 часа: Етър - Витоша - Диема
15:00 часа: Берое - Дунав - Диема спорт
17:30 часа: Левски - Локомотив Пд - Диема спорт
05.11 /неделя/
15:30 часа: Черно море - Верея - Диема спорт
18:00 часа: Лудогорец - ЦСКА –София - Диема спорт
06.11/понеделник/
17:30 часа: Септември - Пирин - Диема спорт

16 КРЪГ
17.11 /петък/
17:30 часа: Славия - Септември - Диема спорт
18.11 /събота/
13:00 часа: Пирин - Берое - Диема
15:00 часа: ЦСКА –София - Ботев Пд - Диема спорт
17:30 часа: Локомотив Пд - Лудогорец - Диема спорт
19.11 /неделя/
15:00 часа: Дунав - Черно море - Диема спорт
17:30 часа: Витоша - Левски - Диема спорт
20.11 /понеделник/
17:30 часа: Верея - Етър - Диема спорт

-------------------------------------------

17 КРЪГ
Локомотив (Пловдив) - ЦСКА
Лудогорец - Витоша (Бистрица)
Левски - Верея
Етър - Дунав
Черно море - Пирин (Благоевград)
Берое - Славия
Септември - Ботев (Пловдив)

18 КРЪГ
ЦСКА - Септември
Ботев (Пловдив) - Берое
Славия- Черно море
Пирин (Благоевград) - Етър 
Дунав - Левски
Верея - Лудогорец
Витоша (Бистрица) - Локомотив (Пловдив)-

19 КРЪГ
Витоша (Бистрица) - ЦСКА
Локомотив (Пловдив) - Верея
Лудогорец - Дунав
Левски - Пирин (Благоевград)
Етър - Славия
Черно море - Ботев (Пловдив)
Берое - Септември

20 КРЪГ
ЦСКА - Берое 
Септември - Черно море
Ботев (Пловдив) - Етър
Славия- Левски
Пирин (Благоевград) - Лудогорец
Дунав - Локомотив (Пловдив)
Верея - Витоша (Бистрица)

21 КРЪГ
Верея - ЦСКА
Витоша (Бистрица) - Дунав
Локомотив (Пловдив) - Пирин (Благоевград)
Лудогорец - Славия
Левски - Ботев (Пловдив)
Етър - Септември
Черно море - Берое

22 КРЪГ
ЦСКА - Черно море
Берое - Етър
Септември - Левски
Ботев (Пловдив) - Лудогорец
Славия- Локомотив (Пловдив)
Пирин (Благоевград) - Витоша (Бистрица)
Дунав - Верея

23 КРЪГ
Дунав - ЦСКА
Верея - Пирин (Благоевград)
Витоша (Бистрица) - Славия
Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив)
Лудогорец - Септември
Левски - Берое
Етър - Черно море

24 КРЪГ
ЦСКА - Етър
Черно море - Левски
Берое - Лудогорец
Септември - Локомотив (Пловдив)
Ботев (Пловдив) - Витоша (Бистрица)
Славия- Верея
Пирин (Благоевград) - Дунав

25 КРЪГ
Пирин (Благоевград) - ЦСКА
Дунав - Славия
Верея - Ботев (Пловдив)
Витоша (Бистрица) - Септември
Локомотив (Пловдив) - Берое
Лудогорец - Черно море
Левски - Етър

26 КРЪГ
ЦСКА - Левски
Етър - Лудогорец
Черно море - Локомотив (Пловдив)
Берое - Витоша (Бистрица)
Септември - Верея
Ботев (Пловдив) - Дунав
Славия - Пирин (Благоевград)

СЕЗОН 2016/2017