Ботев (Пловдив) победи у дома Верея с минималното 1:0 в последна среща от 12-ия кръг на елитната Първа лига. Влезлият като резерва Стивън Петков (67) вкара победния гол. Гостите от Стара Загора играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Здравко Илиев бе изгонен в добавеното време на първата част.

През първата част домакините имаха инициативата, но нито те, нито гостите от Стара Загора имаха точен мерник при завършващите си удари. Ндонгала, Серкан Юсеин и Бризола от домакините не успяха да огорчат Аргилашки.

В 35-ата минута гостите удариха греда след удар на Меди Фауш от движение, а малко след това мачът бе прекъснат за 7 минути заради проблеми с един от прожекторите на стадиона. В добавеното време на първата част Здравко Илиев от гостите бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

Проблемите с осветлението продължиха и второто полувреме също започна с няколко минути закъснение.

В 57-ата минута Милен Танев отправи далечен удар от фаул и вратарят на домакините Чворович хвана топката. Десет минути по-късно след центриране отляво влезлият като резерва Стивън Петков се пребори за топката с Бен Джемия и реализира от около десетина метра за 1:0.

В 84-ата минута след заучено изпълнение на корнер Петър Витанов продължи с пета, но Чворович хвана топката. До края на мача не се случи нищо запомнящо се и Ботев се поздрави с успеха.

След успеха си Ботев задмина съперника на четвъртото място с 20 точки и по-добра голова разлика. Верея има същия актив на петата позиция.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

БОТЕВ (ПД) - ВЕРЕЯ 1:0
1:0 Стивън Петков (67)

Резултат с изображениеБотев: 99.Иван Чворович, 18.Радослав Терзиев, 70.Пламен Димов, 17.Цветомир Панов, 23.Йордан Минев, 10.Серкан Юсеин (60 20.Стивън Петков), 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев, 7.Фелипе Бризола (876.Алваро Юлиано), 29.Дуде Ндонгала, 9.Фернандо Виана (82 93.Густаво Афонсо)
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25. Крум Стоянов, 24. Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 6.Алваро Юлиано, 20.Стивън Петков, 93.Густаво Афонсо
Треньор: Николай Киров

Резултат с изображениеВерея: 12.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев , 24. Хюсеин Сюлеймани, 33.Мирослав Енчев, 4.Селим Бен Джемия, 10.Милен Танев (81 16.Петър Витанов), 20.Венцислав Бенгюзов (90+3 19.Атанас Панов), 10.Елиаш , 9.Меди Фенуш, 14.Георги Андонов, 17.Валери Домовчийски (66 26.Селим Керкар)
Резерви: 1.Пламен Колев, 6.Иво Иванов, 16.Петър Витанов, 19.Атанас Панов, 26.Селим Керкар, 18. Янислав Иванов

Треньор: Илиан Илиев

Пловдив, база "Коматево"
Съдия: Николай Йорданов

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
3 - Горги Аргилашки излиза и хваща топката след центриране отдясно.
8 - Неточен удар на Ндонгала от домакините от далечна дистанция.
10 - Бенгюзов от гостите шутира от границата на наказателното поле, но покрай вратата на Иван Чворович.
18 - Ндонгала центрира на голлинията, но няма кой да засече топката.
24 - Валери Домовчийски отправи далечен и неточен удар към вратата на домакините.
25 - Ндонгала намери Серкан Юсеин, който шутира по земя, но Сюлеймани изчисти от голлинията.
32 - Аргилашки отрази далечен удар на Бризола.
33 - Един от прожекторите в Коматево изгасна и видимостта се намали.
35 - ГРЕДА за Верея! Удар на Меди Фануш от дижение и топката среща страничната греда на вратата на домакините.
38 - Двубоят е прекратен заради проблеми с осветлението.
45+3 - Здравко Илиев от гостите е изгонен след два жълти картона за нарушения срещу Бризола и Ндонгала в рамките на няколко минути.
45+8 - Край на първото полувреме!
..................................................
46 - Начало на втората част със забавяне заради нови проблеми с осветлението!
57 - Милен Танев отправи далечен удар от фаул и вратарят на домакините Чворович хвана топката.
67 - ГОООЛ за Ботев! След центриране отляво влезлият като резерва Стивън Петков се пребори за топката с Бен Джемия и реализира от около десетина метра.
70 - Аргилашки спасява далечен удар на Неделев.
78 - Танев не успя да засече центриране на Сюлеймани отляви.
84 - След заучено изпълнение на корнер Петър Витанов продължи с пета, но Чворович хвана топката.
90+3 - Край на мача! Ботев спечели с 1:0 и измести съперника от четвъртата позиция.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация