Една от звездите на Олимпик (Марсилия) Димитри Пайе отново ще облече екипа на френския национален тим след година отсъствие. Халфът получи повиквателна от селекционера на „петлоте“ Дидие Дешан за предстоящите срещи срещу Исландия в контрола този четвъртък и Германия следващия вторник в новия турнир на УЕФА - Лига на нациите.

Пайе ще замести халфа на Олимпик (Лион) Набил Фекир, който лекува травма на глезена след двубоя при визитата на шампиона ПСЖ (0:5) в Лига 1. Пайе пропусна световното първенство в Русия заради травма, а „петлите“ спечелиха титлата. Той има 37 мача с националната фланелка, като за последно бе част от титулярния състав при минималната победа в домакинство над Беларус (2:1) в световна квалификация преди година.

От началото на сезона Пайе е отбелязал 5 гола с екипа на Марсилия в 11 изиграни срещи във всички турнири.