Етър постигна втора поредна домакинска победа, надигравайки с 4:2 Септември в мач от Група "Б" на втората осмица на Първа лига. Избраниците на Красимир Балъков се представиха много силно днес и публиката на стадион "Ивайло" заслужено ликува. Близо половин час "виолетовите" бяха в намален състав заради червен картон на Георги Сърмов в 64-ата минута, но домакините направиха така, че численото предимство на столичани не пролича.

"Виолетовите" изоставаха в резултата в 24-ата минута - 1:2, след което дадоха всичко от себе си да достигнат до победата. Тя е втора за Етър под ръководството на Балъков.

В 16-ата минута Румен Руменов откри за домакините, след което точни за Септември бяха Асен Чандъров и Иван Стоянов. Секунди преди почивката голмайсторът на Етър Самб Бадара напреави 2:2, а през втората част точни за "виолетовите" бяха още Ерик Почански и Георги Пашов - 4:2.

Така двата тима изиграха втори пореден резултатен мач помежду си на стадион "Ивайло". На 17 февруари срещата Етър - Септември приключи 3:3.

Дебют за столичани в Първа лига днес записа Владимир Николов, роден 2001 година. Треньорът Николай Митов му даде шанс в последните минути на двубоя.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

ЕТЪР - СЕПТЕМВРИ 4:2
1:0 Румен Руменов (16), 1:1 Асен Чандъров (18), 1:2 Иван Стоянов (24), 2:2 Самб Бадара (45), 3:2 Ерик Почански (72), 4:2 Георги Пашов (84)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
16  ГОООЛ! Етър повежда с гол на Румен Руменов - 1:0! Преотстъпеният от ЦСКА халф се разписа след асистенция на Ерик Почански.
18
ГОООЛ! Асен Чандъров прави 1:1, след като засече отблизо центрираната в наказателното поле на домакините топка от Димитър Костадинов. Талантът на Септември беше изпуснат от бранителите на Етър и прати топката в мрежата на Денис Гргич.
24
 ГОООЛ! Столичани постигат пълен обрат, Иван Стоянов също бележи - 1:2! Играчът на Септември се разписа след рикошет и разбъркване в наказателното поле на "виолетовите".
35  Мартин Тошев нахлу на скорост към вратата на Етър между двама играчи на домакините, отправи удар, който Денис Гргич спаси.
45  ГОООЛ! Етър изравнява - 2:2! Иван Стоянов изпълни пряк свободен удар, топката срещна напречната греда на вратата на Септември, а притичалият Бадара направи точна добавка.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  Принудителна смята при домакините. Душан Младенович е сменен поради контузия. Красимир Балъков пуска в игра Георги Пашов.
63  Спречкване между футболистите на двата отбора, след като Сърмов изблъска Асен Чандъров.
64 ЧЕРВЕН КАРТОН за Сърмов, Етър остава с човек по-малко. Съдията Станислав Тодоров изгони халфа, показвайки му втори жълт картон. Чандъров също получава жълт картон.
72  ГОООЛ! Трибуните на "Ивайло" са в екстаз - 3:2! Ерик Почански бележи след отличен рейд в наказателното поле на гостите, домакините отново повеждат.
75 - Вратарят на Етър спасява, след като Тошев засече топката с глава.
84  ГОООЛ! Георги Пашов подпечатва победата на "виолетовите", разписвайки се след асистенция на Даниел Младенов - 4:2!
90+3 - Край на мача. Етър победи Септември с 4:2.

Етър
ЕТЪР: 12.Денис Гргич, 4.Венелин Филипов, 14.Иван Скерлев, 21.Венцислав Василев, 88.Душан Младенович (53  6.Георги Пашов ), 25.Аласана Мане, 5.Георги Сърмов , 8.Румен Руменов , 73.Иван Стоянов (67  22.Никола Колев), 92.Ерик Почански  (78  11.Даниел Младенов), 89.Самб Бадара
Резерви: 1.Христо Иванов, 6.Георги Пашов, 11.Даниел Младенов, 9.Иван Петков, 22.Никола Колев, 17.Чавдар Ивайлов, 20.Яни Пехливанов
Треньор: Красимир Балъков

СЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 17.Димитър Костадинов  (60  26.Фабиано Алвеш ), 6.Елтон дос Рейс, 15.Васил Добрев , 25.Иван Стоянов  , 22.Георги Стоичков (85  18.Владимир Николов), 41.Яя Меледже, 10.Асен Чандъров  , 19.Крис Гади, 20.Ишмаел Байду, 9.Мартин Тошев
Резерви: 1.Валентин Галев, 11.Иван Тилев, 5.Петър Генчев, 8.Борис Галчев, 23.Станислав Маламов, 26.Фабиано Алвеш, 18.Владимир Николов
Треньор: Николай Митов

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация