Берое и Ботев завършиха 1:1 в Битката за Тракия, състояла се в Стара Загора. Домакините поведоха в резултата чрез Педро Еуженио, който вкара за 1:0 в 16-ата минута, а в 57-ата Тодор Неделев изравни. Малко по-късно националът удари и греда, а в заключителните минути "канарчетата" бяха с човек по-малко заради червен картон на Цветомир Панов.

Интригуващата среща доста се изнерви в края, а съдията Николай Йорданов нашари играчите на двата отбора заради факта, че си позволиха по-груби прояви. Панов бе изгонен, след като първо задържа противник за фланелката, след което репликира рефера. Йорданов показа червен картон и на помощника на Николай Киров - Иван Кочев, който също недоволстваше от отсъжданията на софиянеца.

Дебют за Берое тази вечер записа Мартин Камбуров. Опитният голмайстор се появи като резерва в 60-ата минута срещу родния си клуб. Пред Камбуров обаче нямаше шансове за попадение.

Играта под Аязмото беше напълно равностойна. Избраниците на Александър Томаш се възползваха от втория си шанс в мача и поведоха в резултата. В 16-ата минута Милен Желев започна атаката на Берое с дълъг пас към Фирцулеску отдясно. Румънецът центрира, Мартин Райнов продължи наляво в наказателното поле към Педро Еуженио, който с точен удар прати топката в близкия ъгъл на вратата, пазена от Иван Чворович - 1:0.

В 38-ата минута Карлос Охене усука дясното си коляно и бе изнесен на носилка, а Томаш пусна Антон Карачанаков на мястото му.

В началото на втората част Фирцулеску пропусна да удвои за старозагорци, а в 57-ата Неделев бе точен за 1:1. Звездата на Ботев се възползва от грешка на Георги Динков, пресече подаването му и излезе сам срещу Душан Перниш. Неделев без никакъв проблем преодоля стража на Берое за 1:1. В 73-ата той можеше да донесе пълния обрат за Ботев, но лявата греда спаси домакините след удара на национала. Равенството остави "жълто-черните" само с една победа до момента в първенството. Ботев е на 12-ото място с 4 точки, а Берое е четвърти със 7.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

БЕРОЕ - БОТЕВ 1:1
1:0 Педро Еуженио (16), 1:1 Тодор Неделев (57)

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача.
8 - Педро Еуженио стреля силно по земя от дистанция, Чворович плонжира и успя да избие в корнер.
16  ГОООЛ! 1:0 за Берое! Педро Еуженио е точен за радост на старозагорската публика. Милен Желев започна атаката на домакините с дълъг пас към Фиртулеску отдясно. Румънецът центрира, Мартин Райнов продължи наляво в наказателното поле към Еуженио, който с точен удар прати топката в близкия ъгъл на вратата.
30 - Тони Тасев пробва да изненада стража на домакините Душан Перниш с удар от 20-ина метра, топката прелетя на метър над вратата.
38 - Карлос Охене усука дясното си коляно и е изнесен на носилка. Александър Томаш ще прави принудителна смяна.
42  Антон Карачанаков влиза в игра на мястото на Охене.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------
46- Начало на второто полувреме
47  Леони проби отляво и намери Фирцулеску, който нанесе фалцов шут, рикоширал в играч на Ботев. Вратарят Иван Чворович не помръдна, но за негов късмет топката премина над гредата
57  ГОЛ ЗА БОТЕВ! Тодор Неделев се възползва от грешка на Динков, пресече подаването му и излезе сам срещу Перниш. Плеймейкърът на "канарчетата" без никакъв проблем преодоля стража на Берое и изравни!
60  Мартин Камбуров дебютира за Берое. Опитният голмайстор заема мястото на Негрут и повежда атаката на домакините.
73  ГРЕДА! След двойно подаване между Тасев и Неделев, последният стреля в обратния ъгъл по диагонала от десетина метра, топката се отби в лявата греда на вратата на Берое.
78 - Пряк свободен удар за Берое от добра позиция. Карачанаков изпълни, но не успя да прехвърли стената.
90  ЧЕРВЕН КАРТОН! Ботев остава с 10 човека. Цветомир Панов е изгонен. Защитникът на гостите задържа за фланелката Еуженио, след което репликира рефера Николай Йорданов, който му показа директен червен картон.  Ситуацията доведе и до изгонването от скамейката на помощник-треньор на гостите Иван Кочев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Берое и Ботев завършиха 1:1.

Берое<br />(Стара Загора)
БЕРОЕ12.Душан Перниш, 3.Милен Желев , 2.Павел Виданов , 15.Георги Динков, 20.Матеус Леони, 8.Карлос Охене (42  71.Антон Карачанаков), 7.Мартин Райнов (к), 11.Драгош Фиртулеску (79  10.Борислав Цонев), 4.Кохей Като , 77.Педро Еуженио , 21.Серджиу Негрут (60  9.Мартин Камбуров)
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 13.Емин Ахмед, 28.Веселин Пенев, 10.Борислав Цонев, 26.Камен Хаджиев, 71.Антон Карачанаков, 9.Мартин Камбуров
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображение
БОТЕВ99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов , 4.Виктор Генев, 70.Пламен Димов, 24.Лазар Марин (60  25.Крум Стоянов ), 14.Яя Меледже (46 6.Юлиано Алваро), 7.Фелипе Бризола  (84  10.Серкан Юсеин), 17.Лъчезар Балтанов (к), 8.Тодор Неделев, 11.Тони Тасев, 9.Фернандо Виана
Резерви: 22.Даниел Кайзер, 25.Крум Стоянов, 18.Радослав Терзиев, 10.Серкан Юсеин, 26.Радослав Апостолов, 6.Юлиано Алваро, 79.Кристиян Добрев
Треньор: Николай Киров

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация