ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Европейският шампион Португалия и един от фаворитите за титлата Испания сътвориха уникално зрелище за равенството 3:3 в иберийското дерби от група "В" на световното първенство по футбол в Русия, което ще продължи до 15 юли. Кристиано Роналдо (4-дузпа, 44, 88) вкара хеттрик и първите си голове срещу „Ла Фурия“, записвайки впечатляващи рекордни постижения още с първото от трите попадения. Диего Коста (24, 55) изравняваше до 2:2, а извършилият нарушението за дузпата в началото Начо Фернандес (58) вкара фантастичен гол за пълния обрат до 2:3. Все пак в края Роналдо донесе точката за „мореплавателите“.

Както е известно, ден преди старта на Мондиала се стигна до рокада на селекционера на Испания. Хулен Лопетеги обяви, че поема Реал (Мадрид), но реакцията на Испанската футболна федерация бе светкавична - уволнение. Мястото на специалиста зае Фернандо Йеро, чийто играчи изтърваха победата в края.

Още в 3-ата минута Кристиано Роналдо падна в наказателното поле след препъване от неговия съотборник в Реал (Мадрид) Начо Фернандес и получи дузпа. Потърпевшият реализира хладнокръвно от бялата точка за 1:0. Това бе първи гол в кариерата на Роналдо срещу на Испания.

„Ла Фурия“ изравни в 24-ата минута, когато Диего Коста връхлетя срещу Пепе и се пребори за топката, след което направи за смях двама бранители на "мореплавателите" и изравни за 1:1. Съдията преразгледа ситуацията чрез системата за видеоповторения VAR, но сметна, че няма основания да отменя гола на бразилеца с испански паспорт. Това бе дебют на системата VAR на Мондиали. Две минути по-късно Иско отправи далечен удар и топката се отби в гредата, след което падна на голлинията. На повторенията се видя, че кълбото не е преминало в пълния си обем зад голлинията, въпреки че Иско се надяваше на гол.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Минута преди края на първата част Кристиано Роналдо отново даде преднина на „мореплавателите“, след като шутира от границата на наказателното поле, а вратарят Де Хеа направи груба грешка и изпусна топката да мине през ръцете му - 2:1.

След почивката испанците нанесоха своя удар в рамките на само три минути. Първо в 55-ата минута Давид Силва и Коке изпълниха двоен удар. След това Силва центрира в наказателното поле, където Серхио Бускетс свали топката успоредно на голлинията, а Диего Коста от близка дистанция я засече във вратата за 2:2. Три минути след това грешникът за дузпата в началото Начо Фернандес реализира феноменален гол с удар от далечна дистанция. Топката срещна първо лявата греда, след това и дясната, за да се озове във вратата за 2:3.

В 71-ата минута Жорди Алба изведе чудесно Диего Коста, който засече топката, но я прати покрай вратата. Испанците владееха повече топката в познатия им стил „тики-така“, но въпреки това Португалия имаше невероятният Кристиано Роналдо, който в 87-ата минута оформи своя хеттрик от пряк свободен удар и фиксира крайното 3:3. До края на мача „мореплавателите“ имаха дори шанс за пълен обрат и победа, но не успяха да реализират четвърти гол.

По-рано през деня Иран победи Мароко с 1:0 в другата среща от групата.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ НА МОНДИАЛА В РУСИЯ

ПОРТУГАЛИЯ - ИСПАНИЯ 3:3
1:0 Кристиано Роналдо (4-дузпа), 1:1 Диего Коста (24), 2:1 Кристиано Роналдо (44), 2:2 Диего Коста (55), 2:3 Начо Фернандес (58), 3:3 Кристиано Роналдо (88)

Състави:
Португалия: 1.Руи Патрисио, 3.Пепе, 6.Жозе Фонте, 21.Седрик Соарес, 5.Рафаел Герейро, 8.Жоао Моутиньо, 14.Уилям Карвальо, 17.Гонсало Гедеш (859.Андре Силва), 16.Бруно Фернандеш (6710.Жоао Марио), 11.Бернардо Силва (6920.Рикардо Куарешма), 7.Кристиано Роналдо
Резерви: 2.Бруно Алвеш, 4.Мануел Фернандеш, 9.Андре Силва, 10.Жоао Марио, 12.Антони Лопеш, 13.Рубен Диаш, 15.Рикардо Перейра, 18.Желсон Мартинш, 19.Марио Руи, 20.Рикардо Куарешма, 22.Бето, 23.Адриен Силва
Селекционер: Фернандо Сантош

Испания: 1.Давид Де Хеа, 15.Серхио Рамос, 3.Жерард Пике, 18.Жорди Алба, 4.Начо Фернандес , 6.Андрес Иниеста (7010.Тиаго Алкантара), 21.Давид Силва (8611.Лукас Васкес), 5.Серхио Бускетс , 22.Иско, 8.Коке, 19.Диего Коста (7717.Яго Аспас)
Резерви: 2.Даниел Карвахал, 7.Саул Нигес, 9.Родриго, 10.Тиаго Алкантара, 11.Лукас Васкес, 12.Алваро Одриосола, 13.Кепа, 14.Аспиликуета, 16.Начо Монреал, 17.Яго Аспас, 20.Марко Асенсио, 23.Пепе Рейна
Селекционер: Фернандо Йеро

Сочи, стадион: "Олимпийски"
Съдия: Джанлука Роки (Италия)

По-важното от мача по минути:
1. Начало на срещата!
3 - ДУЗПА за Португалия! Кристиано Роналдо падна в наказателното поле след препъване от неговия съотборник в Реал (Мадрид) Начо Фернандес и получи дузпа.
4 - ГОООЛ за Португалия! Потърпевшият Роналдо реализира хладнокръвно от бялата точка за 1:0.
10 - Диего Коста увлече защитник и насочи топката към Давид Силва, който непокрит от изгодна позиция около точката на дузпата прати топката над вратата.
15 - Неточно центриране на Жорди Алба право в ръцете на вратара Руи Патрисио.
18 - Роналдо опита центриране от пряк свободен удар, но прати топката право в стената.
20 - Давид Силва направи пропуск пред португалската врата и се стигна до корнер, след който последва опасна контраатака за европейските шампиони, но бранител на "Ла Фурия" в последния момент се намеси и изчисти топката.
24 - ГОООЛ за Испания! Диего Коста връхлетя срещу Пепе и се пребори за топката, след което направи за смях двама бранители на "мореплавателите" и изравни за 1:1. Съдията преразгледа ситуацията чрез системата за видеоповторения VAR, но сметна, че няма основания да отменя гола.
26 - ГРЕДА на сметката на Испания! Иско отправи далечен удар и топката се отби в гредата, след което падна на голлинията. На повторенията се видя, че кълбото не е преминало в пълния си обем зад голлинията, въпреки че Иско се надяваше на гол.
28 - Давид Силва шутира от фаул право в португалската стена.
35 - Испанците натискат и бяха близо до обрат. Жорди Алба изведе непокрития Иниеста, който отправи лек удар и топката мина покрай дясната греда.
44 - ГОООЛ за Португалия! Кристиано Роналдо отново даде преднина на европейски шампион, след като шутира от далечна дистанция, а вратарят Де Хеа направи груба грешка и изпусна топката да мине през ръцете му - 2:1.
45 - Край на първата част!
..............................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Удар на Бруно Фернандеш и топката излиза в аут.
55 - ГОООЛ за Испания! Диего Коста изравнява за втори път в мача. Давид Силва и Коке изпълниха двоен удар. След това Силва центрира в наказателното поле, където Серхио Бускетс свали топката успоредно на голлинията, а Диего Коста от близка дистанция я засече във вратата за 2:2.
58 - ГОООЛ за пълен обрат в полза на Испания! Грешникът за дузпата в началото Начо Фернандес реализира феноменален гол с удар от далечна дистанция. Топката срещна първо лявата греда, след това и дясната, за да се озове във вратата за 2:3
.
71 - Жорди Алба изведе чудесно Диего Коста, който засече топката, но я прати покрай вратата.
87 - ГОООЛ за Португалия! Кристиано Роналдо реализира от пряк свободен удар и оформи своя хеттрик, изравнявайки за 3:3.
90+4 - Край на мача! Португалия и Испания сътвориха първото голямо зрелище на Световното с 6 гола.