Лудогорец стартира със загуба зимния си подготвителен лагер в Белек (Турция). Разградчани направиха някои промени и експерименти със състава, и допуснаха поражение с 1:3 от румънския Ботошани, като поведоха в 12-ата минута с далечен шут на Натанаел.

Съперникът изравни в 36-ата минута с гол на Андрей Бурча, който бе изпуснат и вкара топката в мрежата. До края на полувремето Лудогорец изпусна чудесен шанс да поведе отново, но Вандерсон не се възползва от пас на Лукоки.

През втората част треньорът на Лудогорец Антони Здравков заложи на изцяло нов състав и смени всички 11 в тима си, от което се възползва съперникът.

Winbet - удвои тръпката от победата! (18+)

Ботошани успя да поведе с попадение на Лоран Фюльол в 64-ата, а само 4 по-късно отново той остана сам срещу Наумов, стреля, но ударът му бе отбит, като след това Голофка довкара топката в мрежата за 3:1. Разградчани опитаха да отвърнат на удара, но удари на Марселиньо и Жоао Пауло на два пъти не попаднаха в целта.

Дебют за българския шампион направи новото попълнение Адриан Попа, както и дошлият на проби Давид Рибейро, докато другият нов Пламен Илиев, който има 44 мача за Ботошани между 2015-17 година, не игра.  Неприятната новина след мач е контузията на Яцек Гуралски, който напусна играта в 65-ата минута.

До края на лагера в Турция Лудогорец ще изиграе още 5 контроли с Хонвед (Унгария), Клуж (Румъния), Легия Гданск (Полша), Ахмат Грозни (Русия) и Цървена звезда (Сърбия).

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2019

Ludogorets (Bul)Лудогорец: 1. Хорхе Броун, 8. Лукас Саша, 5. Георги Терзиев, 2. Рафаел Форстър, 6. Натанаел, 10. Густаво Кампаняро, 11. Махлангу, 92. Джоди Лукоки, 64. Доминик Янков, 88. Вандерсон, 70. Якуб Швиерчок  * През второто полувреме - 29. Даниел Наумов, 4. Сисиньо, 3. Антон Недялков, 44. Яцек Гуралски, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков, 84. Марселиньо, 7. Димо Бакалов, 77. Адриан Попа, 63. Давид Рибейро, 28. Клаудиу Кешерю