Лудогорец победи с 2:0 румънския Университатя (Крайова) в третата си контрола от лагера в Турция. Разградчани са без загуба в подготовката след победа с 2:0 над Ботошани и равенство 2:2 с Шахтьор Донецк.

За третия в Румъния титуляр бе българинът Апостол Попов, а в тима на Лудогорец впечатление направи поредната поява на юношата Светослав Ковачев, а наставникът на "орлите" Димитър Димитров заложи на два различни състава в двете полувремена на срещата.

В герой за разградчани се превърна бразилецът Жоао Пауло с два гола в 66-ата и 70-ата минута след пробиви по левия и десния фланг.

Следващият двубой на Лудогорец е срещу Кайрат (Казахстан) на Стойчо Младенов, който по-рано днес победи Дунав с 1:0.

ЛУДОГОРЕЦ (първо полувреме): Ренан, Василев, Форстър, Пластун, Сисиньо, Анисе, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Ковачев, Кешерю
(второ полувреме): Броун, Лукас Саша, Терзиев, Моци, Натанаел, Кампаняро, Горалски, Янков, Жоао Пауло, Мисиджан, Швиерчок.