Левски загуби изключително тежко гостуването си на АЕК (Ларнака) в първи двубой от втори предварителен кръг на Лига Европа. "Сините" бяха отнесени с 3:0 в Кипър след съдийска гавра.

Големият резултат може да се отдаде изцяло на незаслужен червен картон за Живко Миланов, който бе изгонен в края на първата част, в която столичани определено бяха по-добрият тим на терена.

"Сините" заложиха в нападение на младока Станислав Иванов, Паулиньо и новото попълнение Дени Алар. Другият нов Насиру Мохамед остана на пейката на столичани, като се появи през втората част. В групата за първи път от началото на сезона пък попадна Николай Михайлов, който лекуваше травма.

Winbet - на един клик разстояние! (18)

Двубоят започна много по-добре за "сините", които още в ранните минути можеха да вземат преднина, ако Алар бе отбелязал сам срещу вратаря.

Мачът продължи да върви в темпото на Левски и столичани продължиха да са по-добрият отбор на терена, а домакините разчитаха на контраатаки.

В 23-ата минута Стаси Иванов напредна и пусна страхотен пас към Тиам, а сенегалецът стреля много опасно, но изстрелът бе отразен в корнер.

В следващите минути отново "сините" бяха по-добрият тим на терена, но по-сериозните положения липсваха.

Така се стигна до добавеното време на първата част, в което Живко Миланов получи пресилен втори жълт картон и респективно бе изгонен. Повторенията показаха, че родният бранител по никакъв начин не заслужаваше да бъде декориран за това положение.

Втората част започна с очакван натиск за домакините, които стартираха с числено преимущество. Това, разбира се, каза своята дума и положенията пред вратата на родния гранд заваляха.

В 66-ата минута АЕК откри резултата. Яну отбеляза отблизо, след като получи страхотен пас в наказателното поле.

Само 4 минути по-късно картинката за Левски стана още по-сложна. Яну направи прекрасно двойно подаване с Раул, който отбеляза в близкия ъгъл на Миятович, правейки 2:0.

Играта се задържа в половината на "сините" и това доведе до нови опасности пред тяхната врата.

В 75-ата минута Ектор Евел остана непокрит и от около 30 метра отправи бомбастичен изстрел, който се спря в мрежата на Левски.

Срещата продължи да бъде изцяло под контрола на домакините, които до края на срещата стигнаха до още няколко добри положения, но гол така и не падна, а резултатът се запази 3:0.

Така след седмица, Левски ще трябва да бори пасив от 3 чисти гола.

АЕК (Ларнака) - Левски 3:0
1:0 Яну (66'), 2:0 Раул (70'), 3:0 Евел (75')

Най-интересното от мача:
1 - Първи съдийски сигнал.
5 - Какъв пропуск! Давиде Мариани изведе Дани Алар сам срещу стража на кипърския тим, но нападателят разочарова, стреляйки точно в Рамирес. Последва корнер, от който пък се стигна до нова опасност, която завърши с изстрел на Каргас в аут.
14 - Срещата бе прекъсната за няколко минути, тъй като Иван Горанов получи травма в главата след сблъсък със съперник.
23 - Станислав Иванов напредна по прекрасен начин на крилото, след което пусна страхотен пас за Хали Тиам, който от границата на наказателното поле стреля много опасно, а вратарят на кипърския тим едва изби топката в корнер.
26 - Акоран стреля от дистанция, а топката рикошира и излезе в корнер. От ъгловия удар се стигна до разбъркване, но всичко се размина без по-сериозни последствия за родния гранд.
33 - Каргас стреля с глава, но ударът му бе спрян от противников играч.
37 - Хубав шанс се откри пред Паулиньо, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно.
41 - Каргас се опита да изчисти едно центриране в наказателното поле на Левски. След рикошет топката стигна до Тричковски, който от няколко метра стреля право в играч на "сините".
45+1 - Шок! Живко Миланов получава втори жълт картон и е изгонен от срещата. Бранителят бе маркиран в жълто заради много спорно нарушение!
45+2 - Край на първата част!
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
46 - Две смени в състава на "сините". Дени Алар отстъпва мястото си на новото попълнение Насиру Мохамед, а Янис Каргас излиза, за да бъден заменен от младия Илия Юруков.
49 - Сестре премина през Горанов и опита удар по диагонала, но той бе неточен.
50 - Страхотна възможност! Тричковски навлезе в наказателното поле и подаде към Ервел, който стреля, но Миятович спаси.
53 - Първа по-сериозна ситуация за Левски през втората част. Паулиньо преодоля двама съперници и стреля, но Тоньо улови.
58 - Акоран напредна с топката и стреля от дъгата на пеналта, но Миятович лови.
66 - Джано стреля много опасно, но Миятович спаси.
66 - ГОЛ за АЕК! Яну отбеляза отблизо, след като получи страхотен пас в наказателното поле.
70 - ГОЛ за АЕК! Яну направи страхотно двойно подаване с Раул, който вкара в близкия ъгъл на Миятович.
75 - ГОЛ за АЕК! Ектор Евел изпрати бомбастичен изстрел от дистанция, който спря в мрежата на Левски.
86 - Спасяване на Миятович! Тричковски получи топката в близост до вратаря и нанесе удар, който бе спасен от Милан. Последва добавка на Асобре, но топката мина над вратата.
90+3 - Край на мача. АЕК печели с 3:0!