ЦСКА е в трети кръг на Лига Европа, след като успя да спечели на дузпи срещу хърватския Осиек. Домакините триумфираха в редовното време с 1:0 и изравниха резултата от София, който бе в полза на "червените", а така се стигна до продължения и дузпи, където "армейците" триумфираха с 4:3.

Драматичната развръзка напомни на миналогодишния двубой с Рига , където отново след дузпи и продължения (тогава 5:3 при наказателните удари) родният тим продължи.

В следващия кръг момчетата на Люпко Петрович ще спорят с украинския Зоря (Луганск), който по-рано се справи с Будучност (Подгорица).

В редовните 90 минути за хърватите отбеляза Майсторович в 28-ата минута.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В състава на родния тим днес личеше името на Раул Албентоса, който записа дебют за българския тим. Атаката на "червените" пък бе водена от Али Соу в отсъствието на Евандро, който не игра заради вирус. Извън групата на столичани остана и Рубен Пинто, за когото по-рано писахме.

Иван Турицов също се завърна в игра, след като не бе играл заради контузия от 21 май.

Срещата на "Градски врът" започна с натиск за домакините, които още с първия съдийски сигнал, контролираха събитията на терена, задържайки повече топката.

Първата ситуация логично бе пред вратата на ЦСКА, а при нея Бочкай стреля, но Черниаускас се намеси прекрасно.

Осиек продължи да движи нещата в мача и така стигна до откриване на резултата. Жапер проби през фланга на Жеферсон и центрира страхотно за Майсторович, който майсторски надигра Томаш във въздуха, и отбеляза с глава за 1:0.

И след гола по-активният тим продължи да бъде този на домакините, като ситуациите пред вратата на "армейците" зачестиха.

В крайна сметка попадение падна в хърватската врата в добавеното време на първото полувреме, но то бе отменено правилно заради засада на Али Соу.

Втората част започна на доста по-ниско темпо и двата тима започнаха тактическото надиграване, а положения почти липсваха в първите 15 минути.

Ситуацията на терена се задържа така до последната 90 минута и така двубоят влезе в продължения.

В първото продължение най-сериозната ситуация се откри пред ЦСКА. Али Соу бе изведен с дълъг пас и овладя, но сам срещу стража на Осиек, не успя да отбележи.

Втората част на продълженията отново бе белязана само от едно чисто положение, а то отново бе на сметката на родния тим. Тони Уот навлезе в наказателното поле и бе задържан, а и препънат, но дузпа не последва.

Така се стигна до 11-метрови наказателни удари, в които "червените" спечелиха с 4:3.

Осиек - ЦСКА 1:0
1:0 Майсторович (28')

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3 - Първа по-сериозна ситуация. Бочкай от домакините отправи страхотен шут, но Черниаускас се намеси прекрасно.
13 - Тиаго центрира от свободен удар, а топката бе отклонена от играч в червено, след което рикошира и в такъв на домакините. Родният тим поиска дузпа за игра с ръка, но повторенията показаха, че такава няма.
19 - Много неточен изстрел от играч на домакините.
21 - Жълт картон за Николай Бодуров от ЦСКА след непремерен шпагат.
24 - Шорша стреля от плонж с глава, но неточно.
28 - Гол за Осиек! Жапер центрира отдясно, а Майсторович изпревари Нуно Томаш и отбеляза с глава.
35 - Фабрини се освободи и стреля от дистанция, но много неточно.
39 - Осиек организира страхотна контраатака, която обаче завърши с неточно подоване на Шорша.
43 - Фабрини центрира хубаво, а Али Соу отигра с глава, но неточно.
45+3 - Али Соу вкара във вратата на Осиек след центриране от свободен удар, но попадението бе отменено заради засада. Повторенията показаха, че такава има.
45+3 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Изстрел от дистанция на Али Соу преминава встрани.
54 - Тиаго центрира опасно от свободен удар, но домакините се намесиха добре и изчистиха в корнер.
62 - Много опасен изстрел от дистанция на Пийл минава встрани от вратата на Черниаускас.
65 - Петър Занев е заменен от Иван Турицов, който влиза в игра за първи път от 21 май, когато срещу Левски получи контузия.
67 - Фабрини стреля от границата на наказателното поле, но много неточно.
74 - Изстрел на Томаш с глава, но много неточен.
85 -  Нищо по-интересно не се случва на терена. Двата отбора като че ли са удовлетворени от резултата.
90+2 - Опасен свободен удар пред вратата на ЦСКА. Футболист на домакините стреля от статичното положение, а топката спря в стената. Последва нов изстрел, но неточен.
90+3 - Край на редовното време. Резултатът е 1:1 след 180 минути и това води до продължения.
––––––––––––––––––––––––––––––––––
91 - Начало на първото продължение.
92 - Манце се завъртя около няколко играчи в червено и нанесе слаб удар от границата на наказателното поле, който излезе в аут.
96 - Бочкай стреля от въздуха след изпълнение на корнер, но неточно.
105 -  Какъв пропуск! Али Соу бе изведен по страхотен начин с дълъг пас и овладя, но стреля слабо и Ивушич спаси.
105+1 - Край на първото продължение.
106 - Начало на второто продължение.
111 - Шок! Тони Уот навлезе в наказателното поле и бе задържан, а и препънат, но дузпа не бе отсъдена.
118 - Тони Уот центрира към Али Соу в наказателното поле, но защитник се намеси и изчисти.
120 - Край на продълженията. Следват дузпи.