Левски все още не познава вкуса на победата в контролните мачове от лагера в Кипър. "Сините" отстъпиха с 1:2 пред полския Висла (Плоцк). Бившият играч на Ботев (Пловдив) Варела и Анхел Гарсия бяха точни за победителите, а за тима на Георги Дерменджиев се разписа Давиде Мариани от дузпа.

Дерменджиев пусна на вратата Николай Михайлов, а пред него бяха Цветкович, Яблонски, Рейш и Горанов. Тиам и Белмонт действаха като опорни халфове, а пред тях бе Давиде Мариани. Паулиньо и Станислав Иванов оперираха по крилата, а на върха бе Станислав Костов. "Сините" вече са без Габриел Обертан, а изненадващо участие не взе и Жерсон Кабрал, който се очаква да бъде продаден.

Поляците определено играха по-добре от българския тим, който отново не впечатли с представянето си. До първия гол на поляците не се случи почти нищо интересно, с изключение на това, че играчите на двата тима се сбиха и се наложи дори Георги Дерменджиев да влиза да успокоява страстите.

В 32-ата минута Анхел Гарсия майсторски прехвърли хвърлилия се в краката му Михайлов и откри резултата.

На почивката треньорът на "сините" направи две промени. Николай Кръстев и Илия Димитров смениха Михайлов и младия Иванов.
Постепенно в игра влязоха още от резервните футболисти на "сините", а в края на мача Левски бе със 7 свои юноши в игра.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 65-ата минута Илия Димитров бе съборен в наказателното поле на Висла и "сините" получиха право да изпълнят дузпа. Давиде Мариани бе точен и изравни.

Само 7 минути по-късно Висла пак излезе напред в резултата. Николас Варела реализира с красив прехвърлящ удар, който прехвърли Николай Кръстев.

До края Левски не успя да стигне до изравнително попадение, въпреки натиска, който упражни.

Така Левски е с две загуби и едно равенство в контролите, а Георги Дерменджиев бе наставник и при двете поражения на тима.

На 2 февруари столичани излизат от 14:00 часа срещу руския Урал.

Левски - Висла (Плоцк) 1:2
0:1 Анхел Гарсия (32), 1:1 Давиде Мариани (65-дузпа), 1:2 Нико Варела (72)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Антони Белмонт, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Станислав Костов
Резерви: Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Деян Иванов, Луи Нганиони, Сержиу Буш, Илия Юруков, Богдан Вашчук, Илия Димитров, Томислав Папазов, Мартин Д. Петков, Мартин Петков.