Левски се наложи с убедителното 5:1 над третодивизионния Сливнишки герой в последната си контрола от зимната подготовка. "Сините" не оставиха и за миг съмнение в значително по-високата си класа и можеха да вкарат далеч повече голове, но отново проявиха стара слабост и изпуснаха от изгодни позиции.

Преди мача столичани представиха пред около 1000 свои привърженици отбора за пролетния дял от шампионата.

"Сините" очаквано поеха инициативата от първата минута и положенията пред вратата на гостите започнаха да се редят една след друга. В 7-ата минута Кабрал стреля от малък ъгъл, но не съумя да преодолее противниковия страж. В 16-ата минута холандецът прати топката във вратата на Сливнишки герой, но попадението беше отменено заради засада. Само 5 по-късно гол на Станислав Костов също не бе зачетен заради засада.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Кабрал получи пас от Прохазка, проби отляво и с хубав удар откри резултата.

В следващите минути Левски продължи с по-активните си действия, но с пропуски се отличиха Жорди Гомес, Кабрал и Костов. Последният все пак се разписа в последните секунди на първата част, след като получи пас на празна врата от Прохазка.

На почивката треньорът на столичани Делио Роси извърши куп промени в състава, които дадоха почти веднага резултата. В 51-ата минута Кабрал изведе Обертан сам срещу противниковия страж и французинът направи резултата класически. В 69-ата Аймен Белаид направи 4:0, а само 2 по-късно Серджиу Буш се разписа отблизо за 5:0. Последва спад в играта на Левски и в 77-ата минута Маринов реализира почетен гол за Сливнишки герой.

Първият официален мач на Левски за 2018 година е на 18 февруари, когато тимът приема Ботев (Пловдив). Срещата на "Георги Аспарухов" е с начален час 17:30.

ЛЕВСКИ - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 5:1
1:0 Кабрал (22), 2:0 Костов (45+1), 3:0 Обертан (51), 4:0 Белаид (69), 5:0 Буш (71), 5:1 Маринов (77)

Левски: Божидар Митрев (46 - Кръстев), Милош Цветкович (46 - Найденов), Холмар Ейолфсон (Ангелов), Давид Яблонски (46 - Белаид), Иван Горанов (46 - Фигейредо), Фелипе Нашименто (Рошу), Роман Прохазка (46 - Обертан), Жорди Гомес (Панайотов), Жерсон Кабрал (66 - Иванов), Антонио Вутов (46 - Паулиньо), Станислав Костов (46-Буш)
Резерви: Николай Кръстев,  Аймен Белаид,  Паулиньо, Афонсо Фигейредо, Васил Панайотов, Мартин Петков, Ивайло Найденов, Сержиу Буш, Нелуц Рошу, Габриел Обертан, Антоно Белмонт, Илия Юруков, Георги Ангелов, Станислав Иванов, Томислав Папазов

Сливнишки герой: Янко Димитров, Сибил Карагьозов, Виктор Георгиев, Кристиян Николов, Радослав Постолов, Стефан Аличков, Николай Маринов, Велислав Иванов, Ничо Ничев, Мариян Хаджиев, Красимир Георгиев
Резерви: Светослав Каменов, Даниел Попов, Даниел Стефанов, Лъчезар Свиленов, Николай Николов, Росен Колев, Валентин Иванов, Георги Гайдаров, Методи Методиев, Александър Котаров, Мартин Минев