Левски загуби с 0:1 контролата си с китайския Хенан, който се игра отново на стадион "Г.С.З." в Ларнака. Срещата бе неофициален дебют за Георги Дерменджиев начело на "сините". Единственото попадение беше дело на камерунския национал Кристиан Басогог в 25-ата минута.

Като цяло в мача си личеше липсата на сработка между играчите и Георги Дерменджиев. "Сините" имаха само една голова ситуация, при която Станислав Костов не успя от няколко метра да уцели опразнената врата.

Георги Дерменджиев заложи на два различни състава за двете полувремена. Като титуляри започнаха Николай Михайлов, Магнар Одегаард, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Луи Нганиони, Давиде Мариани, Кали Тиам, Джордан Н'Кололо, Габриел Обертан, Жерсон Кабрал и Сержиу Буш.

Срещата започна в бавно темпо, а двата отбора не предложиха нещо интересно през първите 20 минути. Буш опита неточно да притесни стража на китайците, а Михайлов се намеси добре при две центрирания.

В 25-ата минута каращият проби Одегаард изпусна Басогог, който нахлу през центъра на отбраната и сам срещу Михайлов даде аванс на "червените".

До края на полувремето играта на Левски продължи да не върви, а китайците можеха да вкарат и втори гол.

На почивката влязоха девет нови играчи, като само Михайлов и Йодегор останаха на терена.

Новият титулярен страж на "сините" показа класата си след грешка на Юруков и предотврати сигурен втори гол. Малко след това в игра влязоха Петър Иванов и Деян Иванов.

Левски опита да натисне, но играта на тима не вървеше. Костов пък направи невероятен пропуск и не успя да прати топката от няколко метра в празната врата. Това бе и най-сериозната опасност пред една от двете врати до края на мача.

Веднага след контролата играчите на Левски получиха почивка до понеделник, когато стартират втората част от подготовката си в Агия Напа.

ЛЕВСКИ - ХЕНАН 0:1
0:1 Басогог (25)

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Магнар Йодегор, Луи Нганиони, Давиде Мариани, Кали Тиам, Габриел Обертан, Джордан Н`Кололо, Сержиу Буш, Жерсон Кабрал
Резерви: Петър Иванов, Ивайло Найденов, Нуно Рейш, Деян Иванов, Иван Горанов, Антони Белмонт, Илия Юруков, Паулиньо, Богдан Вашчук, Илия Димитров, Станислав Костов, Станислав Иванов, Томислав Папазов, Мартин Д. Петков, Мартин Петков